Szerző Téma: (Nem képregény) filmek  (Megtekintve 950637 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #20 Dátum: 2007. Július 09. - 18:59:59 »
Ez már durva azért. :surp:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #21 Dátum: 2007. Július 09. - 19:03:52 »
Most mi van? 15 éves voltam, épp a kamaszkori "nemtudommihezkezdjekmagammal" időszak közepén, jobb dolgom nem volt...  ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #22 Dátum: 2007. Július 09. - 19:16:58 »
Hát...én 15 évesne sokkal jobbanm is le tudtam foglalni magam azért. :hehe: De az más világ volt, az tény.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #23 Dátum: 2007. Július 09. - 19:55:23 »
Én se voltam túl hiperaktív 15 évesen (mondjuk 23 évesen se vagyok az ;D), de azért annyira még életemben nem unatkoztam, hogy 87(!)-szer megnézzek egy filmet pár héten belül. :o

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #24 Dátum: 2007. Július 09. - 20:00:45 »
Fiúk-fiúk, a 87 nekem kizárólag MOZIBAN történt!  :D :nezze: A tévét és videót nem számoltam bele.  ;)
Tudjuk, csak miután sepi úgy indította a kérdést, hogy nem csak mozira vonatkozott, ezért válaszoltunk mi is úgy. :D Mozi terén nem is próbáljuk megdönteni a rekordodat. :D A magam részéről az már jelent valamit ha kétszer látok egy filmet mozban... :hehe: 
Idézetet írta: kaine
a biztonság kedvéért magnóra is vettem.   Féltem, hogy lejár a forgalmazási jog (5 év volt régebben), és soha többet nem láthatom, ezért megírtam könyvben.
De jó, hogy ma már olyan világban élünk, hogy nem kell emiatt aggódnunk. ;D 

Idézetet írta: talgaby
de azért annyira még életemben nem unatkoztam, hogy 87(!)-szer megnézzek egy filmet pár héten belül.
Szerintem kaine nem csak unalomból nézte, hanem tényleg tetszett neki. Különben miért vette volna magnóra a szövegét/miért írta volna le könyvben?
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Tovima

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 163
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #25 Dátum: 2007. Július 09. - 20:07:29 »
Hát nálam a Star wars vezet ( a régi trilógia kb 6(?) megnézéssel) meg a Mátrix első része kb ugyanennyivel. Ja meg a Herceg menyasszonya - Még a harmadik megnézésnél is fájt a vállam a röhögéstől ;D

Én inkább sok filmet nézek meg egyszer, nem pedig egyet soxor.

Ja és ha valamit többször adnak a TVben, akkor én is többször nézem meg.
"So Captain Marvel zapped in right between the eyes." Lennon-McCartney

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #26 Dátum: 2007. Július 09. - 20:10:20 »
Idézet
Szerintem kaine nem csak unalomból nézte, hanem tényleg tetszett neki. Különben miért vette volna magnóra a szövegét/miért írta volna le könyvben?
Gondolta sose lehet tudni, mit hoz majd a jövő! :lol:
Idézet
Én inkább sok filmet nézek meg egyszer, nem pedig egyet soxor.
Én meg simán csak sokszor nézek filmet. :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Tovima

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 163
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #27 Dátum: 2007. Július 09. - 20:12:24 »
Mondjuk mivel tesóm forgatókönyvíró, ezért sok filmet kell nekem is néznem, és egyszerűen nem jut időm többször megnézni valamit.
"So Captain Marvel zapped in right between the eyes." Lennon-McCartney

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #28 Dátum: 2007. Július 09. - 20:14:08 »
Tya forgatókönyvíró? :o
Érdekes foglalkozása van..ritkán hallani ilyet. Filmekhez is ír forgatókönyvet?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #29 Dátum: 2007. Július 09. - 20:24:20 »
Én meg simán csak sokszor nézek filmet. :)
Én is így vagyok vele. Van vagy 3-400 film otthon és biztos, hogy mindet láttam legalább 10-szer. Ezért nem is szoktam őket számolni. Plussz ott vannak még a sorozatok is. Például a nagy kedvencem a Jóbarátok, amit az utóbbi egy évben 8szor néztem meg elejétől a végéig.

Ja és hogy valamit passzoljon is a hsz-em a témához: F4  :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #30 Dátum: 2007. Július 09. - 22:01:40 »
de azért annyira még életemben nem unatkoztam, hogy 87(!)-szer megnézzek egy filmet pár héten belül. :o
Pár héten belül? Ezt hol írtam?  :) Pár éven belül!  ;) Különben ez volt az első videófilmem is, mert amikor végül leadta a tévé, vettem egy videókazit, és szóltam egy ismerősnek, hogy vegye fel, mert akarom!  :D Akkoriban ebben az országban még csak igen kevés embernek volt videója, nekem is csak évekkel később lett.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #31 Dátum: 2007. Július 09. - 22:17:35 »
Annyi ideig adták a mozik?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #32 Dátum: 2007. Július 09. - 22:19:09 »
Na átviszem a mozis topikba.  ;) :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #33 Dátum: 2007. Július 09. - 22:33:04 »
A nagy multik előtt teljesen más volt a mozi trend. Már akkor nagyon csodálkoztam, hogy Amerikában 12 dollár a mozijegy, míg nálunk 6 ft volt az első hat sorba, de talán 12 ft hátulra. Nem értettem hogy lehet ilyen drága eghy mozijegy.  :D Persze akkor még minden film minimum 3 év késéssel jött el csak hozzánk. A Csillagok háborúja 80-ban, a Birodalom 83-ban, épp, amikor kinn moziba került a Jedi.
Nem tudom, hogy ezért-e, de a filmek forgalmazási ideje 5 év volt. Vagyis addig maradhattak Magyarországon a mozikban. Legalább háromszor több mozi volt, mint most (beleértve a több termeseket is), ha nagyon akarjátok, egyszer felsorolom milyenek  :D, és csak néhány volt amolyan luxus mozi. A Corvin volt a legnagyobb (akkora vászna volt, hogy most ugyanazon a helyen 7 terem van, úgyhogy ott az első 6 sorból nem lehetett semmit látni), voltak erkély és páholy ülések- sokkal jobb volt páholyból, erkély közép első sorból nézni a filmeket! Rátámaszkodni a korlát falra, odatenni az üdítőt... az oldalpáholyokban sima székek voltak, általában 4 darab 1-1 ficakban, vagyis egy családnak épp jó, de mivel elég sötét volt ott, egyebekre is kiválóan alkalmas volt.  ;D Nagy mozi volt még a Vörös Csillag (később Apolló), vagy a Szikra, ami a Skála Metró mellett van (volt), az Alfa, vagy az Uránia például. Ezek mind bemutató mozik voltak, azaz az új filmeket vitték oda mindig. Nagyon sok ismétlő mozi volt, ahova pedig (legtöbbször) csak olyan filmek kerültek, amiket már rég bemutattak. Előfordult, hogy a bemutatómozikból lekerült film egyből ment az ismétlőkbe, de nem volt ritka az sem, amikor egy-egy film teljesen lekerült műsorról, majd 1-2 év múlva visszahozták az ismétlő mozikba. Pontosan így történt az én filmemmel is: miután láttam 5-6-szor, eltűnt több, mint egy évre, és amikor visszahozták, eszembe jutott milyen jó is volt, és elmentem rá újra. Háromszor is egy hét alatt. Utána pedig beleszerettem.  ;D Vettem a Pesti Műsort és mindig kinéztem hol adják legközelebb, mentem oda suli után. Budapest nagy részét ez a film miatt ismertem meg jól, ahogy a BKV járatokat is. Volt egy mozitérképem, ami mutatta melyik mozi merre van, én meg szépen felfedeztem a legeldugottabbakat is, hogy lássam megint a filmemet. Olyanokat, mint a Cinkota, Palota, hogy csak a városszélieket említsem.
Aztán néhány mozi megszűnt, majd jöttek a multiplexek, és lassan minden egyéb mozi megszűnt, vagy stúdió mozi lett belőle. Az árak az égben, de a minőség is javult. Bár a Corvin mozinak nagyon király volt a hangja is.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #34 Dátum: 2007. Július 09. - 22:38:30 »
kaine nosztalgiázását hallották! :hehe:

Kár, hogy pl én sem tapasztalhatom meg már azokat az időket ebből a szempontból..ha lenne egy időgépem, tutit megsasolnám, hogy milyenek voltak az ilyen mozis élmények.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #35 Dátum: 2007. Július 10. - 06:00:26 »
Nekem még gyerekkoromból vannak szintén ilyen mozis élményeim, olyan mozikban amelyek már szintén megszüntek (Csömör, Kistarcsa, Nagytarcsai autósmozi, stb). Még emlékszem, hogy az első film amit moziban néztem, az a Smaragd Románca (Michael Douglas, Kathleen Turner) volt. Egyébként mi volt annak a mozifilmnek a címe, amit ennyiszer megnéztél?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #36 Dátum: 2007. Július 10. - 08:48:45 »
Én még kb 8-9 évvel ezelőtt csomót jártam egytermes moziba, egyszerűen mert jobb volt a hangulat. :) Meg olcsó volt és akkor nem is gondoltam meg melyik filmre ülök be. Így vittek be tudatlanul a Mimic c filmre, amiről 1 másodperc után kiderült, hogy bogár-horror... >:(
Most meg azért járok multiplexekbe, mert csak ott adják a szinkronos filmeket felirattal. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #37 Dátum: 2007. Július 10. - 10:16:17 »
Amíg még lehetett, én is a Belvárosiba jártam itthon, az egy tipikus egytermes/erkélyes mozi (kora délután, jópár nappal a bemutató után, olcsón lehetett jegyet kapni az erkély eslő sorába... ;D). Aztán maradt a plázás multiplex... (bár oda meg amikor megyünk, már mindig olyan kevesen vannak a filmekre, hogy tökmindegy, hova ülünk, többynire miénk az egész terem. ;D)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #38 Dátum: 2007. Július 10. - 14:04:17 »
Nem mindig. Én nem egyszer jártam úgy, hogy az utolsó előtti sorban, szinte voltunk vagy 5-en, egy székkel bentebb ültem mint kellett volna...erre jön az ipse, hogy álljak fel, mert ez az ő heje. Monodm már lecuccoltam, úgyse jön már ide senki(már ment a fillm 5 perce), nem mindegy neki, hogy eggyel arébb ül...de csak addig pofázott, hogy átültem.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #39 Dátum: 2007. Július 10. - 15:40:47 »
Mostanában amikor moziba megyek, vagy teltház van, vagy vagyunk összesen páran... szóval csak végletek kérdése. ;D