Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 655417 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #740 Dátum: 2008. Október 27. - 16:56:16 »
Hát erről majd akkor nyilatkozok, ha megvettem a Ps3at, mert azt tuti nem csipeltetem be, túl sokat szívtam a 2-es fejével.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Videojátékok
« Válasz #741 Dátum: 2008. Október 27. - 19:03:33 »
BuB, tudom miről beszélsz... 10e volt kicseréltetni a Ps2-őmbe az olvasófejet. :drying:

Amúgy már Magyarországon is megjelent az SM: Web of Shadows?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #742 Dátum: 2008. Október 27. - 20:01:31 »
Szerintem alapból hülyeség kiadni egy PS3/X360-ra írt játékot ps2-re. Egyszerűen nem lesz olyan minőségű a grafikája, ha vért izzadnak sem.
Elsősorban nem eza probléma fő forása, mert ha csinálnának egy PS2-n csúcskategóriás játékot, akkor sem érné el a PS3-as minőséget, de jó lenne.
A fő gond az, hogy ezek még a PS2-n minimum elvárható szintet sem érik el az ilyen PS3-ról leírt gammák.
Nem tudom milyen csapatok csinálják ezeket az játékokat, de még sose láttak igazi PS2-es játékokat, az tuti.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #743 Dátum: 2008. Október 27. - 20:17:22 »
He, 10? ;D Mázlista, nekem még 30 volt ;D

Todd: ezzel vitatkoznék, mert a Hulk egész kis pofás játék lett, és még a Star wars is egész jóra sikerült.
A Spidey 3 meg olyan Spidey 2-es szintű, nem rossz-nem rossz, de lehetett volna jobb is.
A Vasember is elment.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Videojátékok
« Válasz #744 Dátum: 2008. Október 28. - 08:03:50 »
Nem tom, milyen a gépem, úgyhogy jó kérdés, menne-e ez rajta, de a videók tetszenek. :)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #745 Dátum: 2008. Október 28. - 10:28:56 »
A fő gond az, hogy ezek még a PS2-n minimum elvárható szintet sem érik el az ilyen PS3-ról leírt gammák.
Akkor nagyjából ugyanarra gondolunk. Ezeket nem PS2-re fejlesztik, hanem csak úgymond "leegyszerüsítik".

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #746 Dátum: 2008. Október 28. - 10:45:24 »
A Hulk-nál és a Pók 3-nál tuti egyszerűsítettek.
De szerintem a Star Wars-nál egy komplett új játékot nyomtak ki, mert, ami videókat láttam Ps3-ra még a helyszínek, beállítások is teljesen mások voltak.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Videojátékok
« Válasz #747 Dátum: 2008. Október 29. - 14:58:50 »
Pár SM: Web of Shadows háttér:




« Utoljára szerkesztve: 2008. Október 29. - 15:11:23 írta benya11 »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Videojátékok
« Válasz #748 Dátum: 2008. Október 29. - 15:03:17 »
Fú nagyon jók, nekem különösen az tetszik amelyiken fehér alapon a piros x van.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Videojátékok
« Válasz #749 Dátum: 2008. Október 29. - 15:11:53 »
 :headscratch: , nem tudom miért nem töltődnek be...

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Videojátékok
« Válasz #750 Dátum: 2008. Október 29. - 15:14:19 »
Pusztán azért mert a Marvel oldaláról linkelted, ott pedig minden le van védve. Linkelés-biztosan. ;D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #751 Dátum: 2008. Október 29. - 15:21:05 »
Csak rosszul linkelted.




Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Videojátékok
« Válasz #752 Dátum: 2008. Október 29. - 15:24:04 »
Hehe, akárcsak te.  :lol:
A Marvel honlapjáról nem lehet linkelni normálisan háttérképet. Még a borítókkal ki lehet kerülni ezt, de a hátterek le vannak védve erre is.  ;)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #753 Dátum: 2008. Október 29. - 15:18:43 »
Hehe, akárcsak te.  :lol:
A rohadt életbe, most jól beégtem. :lol:
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Videojátékok
« Válasz #754 Dátum: 2008. Október 29. - 16:21:10 »

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Videojátékok
« Válasz #755 Dátum: 2008. Október 29. - 17:56:05 »
Hehe, köszi Ben.
Lényeg a lényeg, hogy jó hátterek. :)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Videojátékok
« Válasz #756 Dátum: 2008. November 01. - 01:09:19 »
klassz képek... főleg a venomos :) bár nekem kicsit furcsa a póki...

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Videojátékok
« Válasz #757 Dátum: 2008. November 05. - 09:21:07 »
Tegnap volt szerencsém végre kipróbálni a spider-man: web of shadows-t PC-n. Nagy várakozással kezdtem neki a több mint két napos letöltés és + fél napos kibontás és telepítés után a játéknak. Lehet hogy én voltam foci után fáradt tegnap, de nekem...
A bevezető videó akadozott, és maga a játék is furán ment, ezért az első dolgom az volt hogy visszavegyem 1024×768-ra a felbontást és így már normálisan ment. Persze a játékban semmi hagyományos beállítás menü nincs, szóval a grafika állítása kimerül abban, hogy a v-syncet és a felbontást tudod állítani a játék elindítása előtt. Ennyi a grafika. A Játék irányítása pocsék, látszik hogy controllere találták ki, nem billentyűzetre. Az alapbeállításon lehet használni 3 egérgombot, de az egér semmire nem jó, tehát nincs kurzor, nem lehet vele a nézetet állítani, nem értem az a három gomb alapból minek az egérre van téve.  :-\. De akit zavar, át lehet állítani, legalább ez benne van.
A mozgás: a hálóhintázás KAKI! Mivel négy kurzorbillentyűvel lehet megoldani minden mozgást, tehát a let és a fölt is, ezért semmit nem lehet pontosan irányba venni, és mivel a kameramozgatás kimerül annyiban, hogy van egy gomb, ami középrehozza a nézetet, így szinte lehetetlen egyenesen mozogni. Szóval a kamera legtöbbször arra mozog, amerre akar magától.
A bunyó: ugyanaz, mint a mozgásnál, össze-vissza mozgok és sokszor a levegőt ütöm, mert egyszerűen nem lehet pont arra fordulni amerre az ellenfelem van. Van kemény 1 tehát EGY ütőgomb amit a bunyóra találtak ki, azt kell ezerrel nyomkodni, meg van még egy gomb, ami valami fura rúgást csinál, de az nem mindig funkcionál.
Némi próbálkozás után elvittem az első főellenfélig. És szerintem ennyi is volt. A nagyon hirdetett légiharc nevű újdonságából én semmit nem tapasztaltam. Ja és a pókösztönt sem tudtam használni rendesen, működik, csak én nem értem hogy.
Pókember pedig, ahogy mondani szokták, számomra teljesen karakteridegen. Példul az első videó: lövöldözés, robbanás, harc, gyilkolás, Pókember pedig lehajtott fejjel sétál ezek között a tetőn... wazz. A Játék közben a levegőt csépelő meg a behálózott, tehetetlen ellenfeleket széjjelverő és tereptárgyakat lezúzó pókember nekem szintén karakteridegen. Aztán az első főellenfél gyatra leverése utáni videó. Mary Jane Luke Cage-el kocsikázik... MIVAAAANN? És hol van jessica Jones? Aztán meg pókember ott jajong, meg majdnem elsírja magát, szinte hisztizik... hagyjuk máár. Tiszta komolytalan.
Bunyó a főellenféllel: Folyamatosan megszakít, amikor valameddig levittem az életerejét, csak azért hogy valami rövid semmitmondó videót mindig betegyen közé. Meg a játékban a jelentősebb momentumoknál időnként megáll az egész, és kiírja, hogy melyik gombot nyomjam meg, hogy valamit csináljon, amíg nem nyomom meg, addig áll a játék, és olyankor semmi mást nem is lehet csinálni.
A játékmenet totál lineáris, és semmi interaktivitás nincs benne.
...nekem nem tetszett.
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 05. - 09:38:53 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #758 Dátum: 2008. November 05. - 09:52:14 »
Idézet
Persze a játékban semmi hagyományos beállítás menü nincs, szóval a grafika állítása kimerül abban, hogy a v-syncet és a felbontást tudod állítani a játék elindítása előtt.
Nem lehet, hogy egy konfigfájlban lehet őket beállítani?
Idézet
A játékmenet totál lineáris
Ok, akkor én inkább ki sem próbálom.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Videojátékok
« Válasz #759 Dátum: 2008. November 05. - 10:11:37 »
Hát ezek után PC-n nekem sincs kedvem kipróbálni, de Wii-n azért igen.