Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 596815 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4340 Dátum: 2011. Július 07. - 20:39:55 »
Ja azért a srác kifejezést kikérem... majd 30 felett tegezhetsz.
Sehol sincs kiírva a korod.
 :off:

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4341 Dátum: 2011. Július 07. - 20:53:18 »
Ha valaki nem veszi fel a kesztyűt egy meddő vitában ellened azt azért ne nézd le . Én végigolvastam és követtem az összes hozzászólást ebben a témában , de azért nem szóltam bele mert néhol igazad volt , de annyira elfajultak a hozzászólások ( volt ahol már személyeskedésbe torkolt ) , hogy inkább mellőzön veled a társalgást.

No problem. ;)
Igazából visszaolvasva én is érzem, hogy néha elszállt az inga. Már lehűlt az agyam.
De a szomorú, hogy azért nem hiszem, hogy cikizni kell valakiket mert vitatkoznak.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4342 Dátum: 2011. Július 07. - 20:56:51 »
vicces, hogy min vitatkoztok:) Azért kíváncsi lennék, hogy Amerikában is elégedetlenkedtek amikor megjelent a Galactus-per gyüjteményes formában. Az is megvágott forma volt, sok füzetből kihagytak oldalakat amik nem voltak lényegesek a sztori szempontjából.
Nagyon jó észrevétel! Nekem megvolt egy ideig a Kozmikus kalandok TPB (amíg nem volt meg füzetesben minden része), és bizony, hiányzott belőle vagy 20 oldal. Pontosan azok a részek, amelyek az eredetileg megjelent Web of, vagy Spectacular címen a mellékszál volt (például, hogy Robbie-t cseszegette Sírkő). Nagyon helyes, hogy nem volt benne, mert érthetetlen lett volna, és zavaró.
De... ahogy Fairlight is írta, nehogy már hálás legyek nekik mert képregényeket jelentettek meg a piacon.
Nem tudom, hanyadszorra kell még a fejedbe verni: SENKI sem kért, hogy hálás légy nekik. Az alapvető különbség kettőnk érvelése között, hogy én elmondtam a saját véleményemet, és ezt nem akartam senkire sem ráerőltetni, te pedig elmondod a tiédet, amit rá akarsz erőltetni mindenkire...
Idézet
Nem kell itt a nagy etetős duma, hogy annyi szépet és jót adtak az életünknek.
Erről beszéltem. Neked nem adtak, a te dolgod. Nekem adtak, az én dolgom. Légy szíves ne mondd már meg nekem, hogy mit gondoljak róluk, oké?
Idézet
Nem beszélek arról, hogy azért biztos van olyan előfizető aki soha többé nem fog (vagy sokáig nem) semmire előfizetni ez miatt. Rossz szájíz...
Ez például tipikusan olyan dolog, amihez neked érintőlegesen sem lesz közöd, nekem viszont igen, sőt, károm is belőle. Mégsem anyázok miatta.
Idézet
Persze kaine védi a mundér becsületet.(búcsúajándék) Hiszen velük dolgozott, ismeri is őket, továbbá kaine is egy képregénykiadó így érdeke, hogy ne mondjuk azt soha többé nem veszek képregényt, de ez számomra nem segítség.
Ha egy nagyon kicsit is ismernél, tudnád, hogy szarnék az egészre, ha nem hinném azt, amit hiszek. És semmiképpen nem védeném őket. Úgyhogy így ismeretlenül nem kéne ítélkezned felettem...
Azt pedig, hogy átvette volna-e valaki a képregény kiadást a Semictől nem tudjuk meg. Lehet, hogy neked van igazad és nem, de lehet, hogy igen. Voltak (Panini, Fumax) és vannak (Kingpin, Cartaphilus) próbálkozások. Van amelyiknek sikerül van amelyiknek nem. Sőt van amelyik anyagi szempont alapján dönt, van amelyik nem.
Erre két dolog: igen, voltak próbálkozások. Még a Fumax is, akik erősen képregény rajongók, abbahagytak néhány könyvet, amikor nem ment úgy, ahogy. Vagyis bárki, aki náluk kevésbé szereti a képregényt, vagy bele se kezdett volna, vagy már a legeslegelső kiadvány után lehúzták volna a rolót.
Idézet
Azt, ha a Semic megszűnt volna korábban, ávette volna-e valaki a helyét, se te, se én nem tudhatjuk. Lehet, hogy lett volna valaki helyettük, lehet, hogy nem.
Az a nézet pedig, hogy ha a Semic nem csinálja, akkor csinálná más, megint a szülős példa: akkor mondjuk ilyen a viszonyod a szüleiddel is? Hisz az is adok-kapok alapon ment: ők felneveltek, de cserébe kaptak tőled sok szeretetet. Ha pedig nem neveltek volna fel, az se baj, mert akkor biztos megtette volna más... ez igen veszélyes gondolkodás.
Na az volt ebben a fórumban a legjobb, míg le nem reagáltam a kaine a helyzetre adott kommentjét, hogy mindenki ÚGY SZERETTE A SEMIC-et, hogy na, olyan magasságba lett már emelve, hogy lassan vártam, hogy bejelentik a szoborcsoportavatást róluk...
Ez csak azért fura, mert mindenki szapulta őket, egyedül én álltam ki mellettük...
Idézet
A Semicnél ki szerette a képregényt? A felsővezetés?... a Semicnek vagy hálás, mert kiadott képregényt is...vagy annak aki mondjuk kiválasztotta a bele kerülő mára kultikusabb történeteket... nem ártana elkülöníteni a kettőt, mert a Semic egyszerű üzleti gépezet volt mindig is...
Ebben lehet valami, de az ember nyilván nem fog név szerint felsorolni senkit ilyen esetben.
Ilyen LÉNYEGES hozzászólások kellenek? Legalább pepo05-val valami általunk tartalmasról próbálunk beszélni...
Ti meg... :drying: nyali ide, nyali oda.
Eddig is gyanús volt, de most már tiszta: te nem vagy tisztában ennek a szónak a jelentésével.



Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4343 Dátum: 2011. Július 07. - 21:50:20 »
Peter P:

Magával a vitázással nincs gond, de tény, hogy elég nyers hangnemet használtál, szerintem indokolatlanul. Egyébként a kihagyott oldalak miatt szerintem felesleges fikázni a Semicet, nagyon jól megoldották a dolgot, hisz szinte senkinek sem tűnt fel. Viszont nem kellene összekeverned a mostani helyzetet az akkorival. Akkoriban a legtöbbünknek - nekem is - a Semic jelentette az egyetlen kapcsolatot az amerikai képregényekkel, nekik köszönhetjük, hogy megismertük ezeket a karaktereket, történeteket. Gyakorlatilag ezeken a képregényeken nőttem fel, rengeteg élménnyel gazdagodtam, hála ezeknek a képregényeknek, ráadásul sok igen jó barátra tettem szert, szintén a képregényeknek köszönhetően. Tény, hogy amit idén csinált a Semic, az nem volt szép, tény, hogy bele lehetett kötni az utóbbi években a kiadványaik minőségébe (bár engem nem zavart annyira). Nem azt mondom, hogy mindent tökéletesen csináltak, de én egészében értékelem a 20 éves munkásságukat, és igenis volt ragyogó korszaka is a Semicnek, amikor ők jelentették a képregénykiadást hazánkban, és számos gyereknek nyújtottak maradandó élményeket Pókember, Superman, Batman és a többi szuperhős kalandjai. Ha ezek rád nem voltak nagy hatással, az a te dolgod, de attól még mások lehetnek hálásak értük, nem?
Hogy másként fogalmazzak: mi értékeljük a pozitívumait is a Semic munkásságának, de nekem úgy tűnik, mintha te csak a negatívumokat látnád az egészből. ;)

Egyébként a retekklubos cenzúra is azért bosszantotta fel az embereket, mert a legjobb jeleneteket tették tönkre a filmekben a vagdosással (legjobb példa erre a Pusztító). Viszont ha egy tök lényegtelen jelenetet vágtak volna ki, aminek a történet szempontjából nincs jelentősége, az nem gerjesztett volna népharagot. A Semic is csak azt hagyta ki, ami fölösleges, és a történet szempontjából lényegtelen volt, ettől még egyáltalán nem csökkent a történetek élvezhetősége, így nekem ezzel semmi bajom. Számomra sokkal fontosabb, hogy általuk ismertem meg Pókembert, és még számos más szuperhőst. Mindig is a régi csodapók sorozat részei lesznek számomra a gyűjteményem legértékesebb példányai, mert érzelmileg azok jelentenek a legtöbbet nekem. ;)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4344 Dátum: 2011. Július 07. - 22:15:07 »
Megértem ezt az egészet, csak a stílus nem tetszik, amit az értetlennek képviselnek. Ezért se folyok bele, mert úgyse lehetne megértetni velük a dolgot.  :drying:

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4345 Dátum: 2011. Július 07. - 22:21:57 »
Igazából bevallom, hogy feladom... Ti nyertetek.
Részemről az utolsó hozzászólás.
A hangnemmel kapcsolatban ott kezdett elszaladni az egész amikor pepo05 "kicsi nyersen" fogalmazott. (Már Fairlight esetében is ;)) A mai hozzászólástól: 14:12:15. Ha valaki vissza olvass leellenőrizheti. De erről ennyit.
A Semic-hez csak annyit:
Senki nem kérte, hogy hálás legyek nekik, de volt aki azt mondta, tekintsem a lenyelt pénzt "búcsúajándéknak". Én annak adok búcsúajándékot akinek akarok, nem annak aki elveszi. Ez a fórum, ez a topic pedig erről a kiadóról szól, így leírhatom a negatív véleményemet is. (Ahogy ezt tette Fairlight is az elején.) Nem kívánom ráerőltetni a véleményem így senkire, azt hittem helye van a negatív kritikának is, és ha valaki válaszol rá(lásd pepo05) azzal el is vitázom róla.
Ha mindenki csak igenelne akkor baromi unalmas lenne az egész.
kaine: a szülős példához csak annyit: a te szüleid pénzt kértek a szeretetért? Mert a Semic pénzt kért a képregényekért. A te szüleid megloptak téged? Mert a Semic meglopta az előfizetőket. Ennyi. Szerintem ne keverjük a szülőket ide. A szeretett és a piac két külön kategória. Fogalmazhatnék úgy is: szeretettet nem lehet venni.

Az pedig, hogy pepo05-el vitáztunk a Semic-es dolgon, az miért rossz? Miért ciki tárgya? Számomra és pepo05 számára fontos volt, hogy ezen vitázzunk. Még ha a többiek számára nem is. Szóval, hogy idézzelek téged,  légy szíves ne mondd már meg nekem, hogy számomra mi a lényeges, oké?
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 07. - 22:30:36 írta Peter P »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4346 Dátum: 2011. Július 07. - 22:51:34 »
A hangnemmel kapcsolatban ott kezdett elszaladni az egész amikor pepo05 "kicsi nyersen" fogalmazott.
Oké, ez nyilván megítélés kérdése, hogy kinek mi a nyers hangnem, de számomra már az első hozzászólásod annak számított, amilyen hangnemben kezdted ócsárolni a Semicet. Szerintem finomabban is leírhattad volna, hogy tele van a tököd a Semiccel, de mindegy.:) Lehet negatív véleményt írni, persze, de le lehet írni normális hangnemben is. 

Idézet
De volt aki azt mondta, tekintsem a lenyelt pénzt "búcsúajándéknak".
Kaine már többször is leírta, hogy csak a saját nevében beszélt, ő búcsúajándéknak tekinti, ennyi. Senki nem kényszerít rá, hogy te is annak tekintsd, nem tudom, miért magyarázod ezt bele.

Idézet
Nem kívánom ráerőltetni a véleményem így senkire
Lehet, de az írásaidból mégis az jött le, hogy mi vagyunk a rózsaszín köddel átitatott hülye idióták, akik dicsőítjük a csúnya rossz Semicet.
Voltak a hozzászólásaidnak olyan részei is, amikben igazad van, ezt a többiek is elismerték, de továbbra is fenntartom, hogy csak a rossz oldalát látod a Semic 20 éves munkásságának, a negatívumokat domborítod ki, miközben a pozitívumokat nem veszed észre.


Idézet
Igazából bevallom, hogy feladom... Ti nyertetek.
Francba... Pedig szombaton megyünk a Hősök terére felavatni az új szoborcsoportot a Semic emlékére, reméltük, hogy jössz majd tüntetni. :hehe:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 07. - 22:53:27 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4347 Dátum: 2011. Július 07. - 23:34:02 »
Idézet
Oh... csak nyers voltál... értem akkor én is csak nyers voltam veled. Akkor meg nem értem mit lepődsz meg a hasonlóan "nyers" stíluson.
Nem egészen, mert te cimborázol, meg a többi. De mindegy is, ennek a sárdobálásnak tényleg semmi értelme, maradjunk a témánál. Nem kerestem vissza, ha netán tényleg sértő voltam (bár kinek mi a sértő, ugye...), akkor sorry.

Idézet
Okos enged, ha már szenved.
Ezt csak az mondja, aki már belefáradt a vitába! ;D
Idézet
Az anyagi vonzatokat pedig hagyjuk meg a kiadóknak. Vagy láttál már konkrét kimutatásokat? Melyik kiadó mennyit ölt bele, mibe és mennyi lett az eladások mennyisége?
Még ha tudok is konkrétumokról, akkor sem tehetem meg azt egy nyilvános fórumon, hogy elárulom őket, azt ugye belátod. Persze nem csodálom, hogy pontos adatok nélkül nem hiszel nekem, ez világos. De csak abba gondolj bele, hogy mennyire más az említett kiadók helyzete a Semichez képest, és ezért miért nem lehet összehasonlítási alap.
Eleve kezdjük azzal, hogy az olyan kiadók, akiket felsoroltál nem ÚJSÁGot adnak ki, hanem KÖTETET. A kettő költségei, terjesztése között óriási költség van. A Kingpin kiad Pókemberes kötetet, de vajon miért csak azt? Vagy akár a többi kiadó? Batman kötetek vannak, de rendszeres Batman újság miért nincs?
A Panini a kivétel, de az kivonulásukat már leírtam. Őket csak az üzlet vezérelte, és itt túl kevés volt a haszon nekik ahhoz, hogy a piacon maradjanak.
A Fumax kötetei is túl lassan termelték vissza az árukat (amennyire tudom), így inkább a Fumax ráállt a mangákra, ami egy sokkal biztosabb befektetés (és itt már kötetről van szó, nem füzetről, nem mindegy).
A Carta-t meg nem lehet egy kalap alá venni a többiekkel. Az az alexandra kiadója, így olyan reklámot tudnak biztosítani bárminek, amit kiadnak, hogy olyan szintű reklámra se a Képesnek, se a Kingpinnek, se a Fumaxnak, vagy a többieknek esélyük sincs.

Idézet
mindenki ÚGY SZERETTE A SEMIC-et, hogy na, olyan magasságba lett már emelve, hogy lassan vártam, hogy bejelentik a szoborcsoportavatást róluk...
Ugyan már! Ne túlozzunk már megint. Ellentábor ha nem is volt, azért senki sem tetováltatta magára a Semic nevét. Mindenki a pénzéért aggódott. Ha mindenki akkora nagy hálás lenne a Semicnek, akkor nem aggódtak volna miatta, mert mindenki felfogta volna "búcsúajándékként", ahogy Tomi is mondta. Csak tudod az a baj, hogy egyedül Tomi mondott ilyen, aztán az egészet mindenkire rávonatkoztattátok, aki nem állt a ti oldalatokra, mintha minden csak fehér és fekete lehetne! Csak nem indulattól begőzölve kéne olvasni, ennyi.
Idézet
nyomják sokan, hogy a Semic- sem teljessen üzleti alapon működött, mert adhattak volna ki mást (mit?)
Mit? Nem képregényt! Vagy ez meg sem fordult a fejedben, hogy a Semic képes mást is kiadni, mint képregényt?
A 1998-as dátumot meg nem úgy írtam, hogy csak a hasamra ütöttem. Kb akkorra jutott el a piac arra a pontra, hogy minden más megszűnt, csak a Pókember maradt...és az sem sokáig. Ezek után szted ki lett volna, aki mégis beszáll a képregénypiacba itthon? Hát nyilván nem vagyok látnok, de szerintem nem sokan kapkodtak volna a felszabadult helyekért.
Idézet
Miért gondoljátok azt, hogy Magyarországi képregénykiadó + HA szereti a képregényt = Nem üzleti alapon működik, hanem valami népjóléti intézményként
Pffffffff. Komolyan arról már nem mi tehetünk, hogy nem tudsz olvasni. Leírtam csak én vagy háromszor, hogy üzleti alapon működik persze, ha nem éri meg nekik, nem csinálják, de könnyen meglehet, hogy ha CSAK az üzleti alapon csinálták volna, akkor abbahagyják és csinálnak olyat, ami valószínűleg MÉG jobban megérte volna.Mert nem nehéz belátni, hogy sajnos, itthon a képregénykiadás egy roppant rizikós dolog.
Idézet
fogalmazott. (Már Fairlight esetében is ;)) A mai hozzászólástól: 14:12:15. Ha valaki vissza olvass leellenőrizheti. De erről ennyit.
Fairlight esetében valóban elragadtattam magam, azon nincs mit szépíteni. Viszont az említett hozzászólásban igazán kíváncsi lennék, mi az, ami sértő volt (14:12:15-re gondolok...)
Idézet
Voltak a hozzászólásaidnak olyan részei is, amikben igazad van, ezt a többiek is elismerték,
Abszolút! De mindkettőjük részéről a hozzászólásaik alapján még mindig ott tartunk, hogy "Mindenki elvakult Semic fan, aki minimum ölne a cégért, és mindenki a legnagyobb szeretettel nyújtotta át a Semicnek ezüsttálcán búcsúajándékként azt a 7 ezer forintot". Holott én is leírtam többször, hogy ez egy szemét húzás volt, a lapok minősége kaki volt stb, de ez kevés nekem ahhoz, hogy a mérleg nyelve összességében negatív legyen. Ezt megtették többen is. AHogy azt is leírtuk már kismilliószor, hogy a búcsúajándékot egyedül Tomi mondta, akik itt a pénzükért aggódtak, alighanem senki nem fogta fel így. De még ha így is volt, egyedül Tomi mondott ilyet, egyedül ő nyilatkozott így, senki más!

Azt viszont én sem értem, miért irkálnak be többen, hogy hagyjuk már abba, semmi értelme, azt se tudja, miről szól már stb. A témánál maradtunk ilyen, vagy olyan formában végig, az a vád nem érhet,, hogy a tőzsdei árfolyamokról kezdtünk el veszekedni, mert az tényleg nem ide való. Szóval ennek a vitának helye volt itt. És aki nem akarja olvasni, az ne olvassa, ennyi. Nekem is van számtalan dolog, aminek én nem tulajdonítok súlyt, így a vérre menő harc számomra fölösleges vagdalkozásnak tűnik, de ettől nem büfögök be olyan megjegyzésemet, amivel értetlenségemet fejezem ki a dolog iránt, szinte lekicsinyítve az egész jelentőségét. Mert tudom, van akinek fontos ez/az annyira, hogy elvitázzon rajta (a fontossága igazán onnan ítélhető meg, hogy indulatokat képes generálni). Az meg már tényleg a mi bajunk, hogy esetleg ezzel az egésszel, a hangnemmel a többiek szemében lejáratjuk magunkat (én már jártam így, de nem érdekel, csak azért nem fogom hagyni magam, vagy megszépíteni azt amit gondolok, hogy a többiek "szebbet" gondoljanak rólam)
Úgyhogy bár nem hiszem, hogy sokáig fog folytatódni  (Peter P kiszállt, meg már én is unom, az álláspontok úgy látom sehogy sem közeledtek egymáshoz), de megkérném a többieket, hogy konstruktívan szóljanak hozzá, ha hozzászólnak. Köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 07. - 23:44:48 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4348 Dátum: 2011. Július 08. - 10:20:14 »
Senki nem kérte, hogy hálás legyek nekik, de volt aki azt mondta, tekintsem a lenyelt pénzt "búcsúajándéknak".
Abszolút reménytelen vagy. Már nem is erőlködöm. Mivel az kiderült, hogy olvasni tudsz, úgy érzem, hogy azok az érvek mellett, amelyek neked ellentmondanak, egyszerűen elmész, figyelmen kívül hagyod őket, és mivel mást nem tudsz mondani, megint azokkal jössz elő újra.
Idézet
kaine: a szülős példához csak annyit: a te szüleid pénzt kértek a szeretetért? Mert a Semic pénzt kért a képregényekért.
Neked a pénzen kívül létezik más szempont? A példámban annyi volt, hogy valamit adtak, amiért valamit kaptak. Hogy ez a Semic esetében pénz, a szüleid esetében más, lényegtelen. Arról vitáztunk, hogy nem önzetlenül adott ki a Semic képregényt, hanem valamiért cserébe.
Idézet
Az pedig, hogy pepo05-el vitáztunk a Semic-es dolgon, az miért rossz? Miért ciki tárgya?
Igazából ezt nem értem. Miért lenne ciki? A vita kicsit sem az, a beszólások inkább szóltak annak, hogy hiába minden érv, nálad süket fülekre talált.
Idézet
Szóval, hogy idézzelek téged,  légy szíves ne mondd már meg nekem, hogy számomra mi a lényeges, oké?
Ha ez most nekem szólt: hol láttál te olyat, hogy én cikiztelek a vitáért?  :roll:

Idézet
Francba... Pedig szombaton megyünk a Hősök terére felavatni az új szoborcsoportot a Semic emlékére, reméltük, hogy jössz majd tüntetni.
;D ;D

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4349 Dátum: 2011. Július 08. - 14:44:16 »
Hát most megszegem amit írtam, de tényleg ez az utolsó kommentem ehhez a témához:

pepo05, bocsi ha sértő voltam veled kapcsolatban.

kaine:
Nem érzem azt, hogy reménytelen vagyok. Csak nem értek egyet veled. (Ahogy például Fairlight sem.) Nem olvastam semmi olyat, amiért meg kéne változtatnom a véleményem.
Megértem, hogy neked és sok embernek mit jelentett a Semic. (Volt munkatársak, barátok, jó emlékek.) Azt is értem, hogy sokak számára gyerekkortól kiadott képregények jelentettek jó és szép emlékeket. Ezért te(ti) nem vettétek annyira a szívetekre ezt a 7000 forintot mint én. (Persze értem, hogy zavart, de nem annyira mint engem.) Ezért nem "haragszotok" a Semicre.
De...
Számomra(kiemelném, hogy ez az én véleményem, nem kötelező értékű mindenkinek. Nem akarom, hogy felkoncoljuk a Semc munkatársait, stb.) a Semic egy kiadót jelent. Ennyit és nem többet. Nem érzek irántuk semmilyen hálát. Ha már hálát éreznék, akkor Stan Lee felé aki kitalálta, létrehozta és megírta a Pókembert. A Semic nem tett semmi mást, mint megvette a kiadás jogát, lefordította, nyomdában kinyomtatta és eladta nekem. Odamentem az újságos nénihez kértem egy képregényt, leperkáltam a pénzt aztán mehettem isten hírével. Jó volt olvasni? Igen. De ezért én fizettem. Azt kaptam a pénzemért amit elvártam. Egy képregényt. Nem írta bele a Semic, hogy csak neked X.Y. Nem kaptam egy számot sem ingyen. (Mint a sarki pékségnél is: 10 éve működik, reggel bemegyek, kérem a kenyeret, kiflit, megkapom fizetek és megyek. Jó ízű? Igen. De ha egyik reggel bemennék, elkérnék a pénzt és azt mondanák, hogy nem kapok kiflit, ott is morcos lennék.)
A pénzen kívül van-e számomra más szempont? Igen, de nem egy vadidegen kiadó felé. Köztem és a Semic között volt egy piaci kapcsolat. Nem több és nem kevesebb. Ennyi. Fizettem és kaptam egy kis szórakozást. (Ha elmegyek inni egy korsó sört, kifizetem az árát, de nem vagyok hálás még pluszban a kocsmárosnak, hogy azt eladja nekem.)
Ide passzol pepo05 üzenete:
Idézet
Én is előfizető vagyok/voltam/lettem volna, én próbálom úgy felfogni a dolgot, hogy ez a 7000 (?) forint amolyan búcsúajándék nekik az elmúlt 20 évért. Ha ők nem lettek volna, rengeteg élménnyel lettünk volna szegényebbek.
Azért megfizettük mi az élmények árát minden egyes megvásárolt lapban!

Igazam van? Nem tudom.
Szeretném kihangsúlyozni, hogy értem, nektek egy jó és szép emlék a Semic, barátok és minden más. Nekem nem. De engem ez a nosztalgikus érzés nem kap el a Semic-el kapcsolatban. Azt nem tudom, hogy a Semic az elmúlt 20 évben anyagilag mennyire volt sikeres és mennyire nem. Azt hiszem, ez nem is az én dolgom. Ezt a Semic vezetői tudták és annak fényében hozták meg a gazdasági lépéseiket. Vállalkozhattak volna másra is? Biztos. Lehet, hogy jobban jártak volna? Lehet. De senki nem kényszerítette őket arra, hogy húsz éven át képregényt adjanak ki. Egy autó gyártó cégnek sem vagyok hálás mert eladtak nekem egy autót. Miért is lennék? Vagy hálásnak kéne lennem az áramszolgáltatónak, hogy van áram és tudok netezni? Vagy a gázszolgáltatónak, hogy fizetek és tudok főzni, majd jóízűeket enni? De ha mondjuk a gázszolgáltató kiküldene egy számlát olyan gázról amit nem is használtam el, biztos mérges lennék.

Ahhoz pedig, hogy a te erre egyfajta "búcsúajándékként" tekintesz. Oké, ezt is értem. Nincs is ezzel semmi gond. Ki így, ki úgy. Semmi jogom ezt megkérdőjelezni. Ahogy neked sem, hogy én hogy tekintek rá. Leírtam(leírtuk() a véleményünk. Ennyi. DE...
kaine, te vagy a magyar képregénykiadás egyik nagy alakja. Arra amit te kimondasz(leírsz) többen figyelnek. Te nem egy szürke huszadrangú kommentelő vagy mint én.(Ahogy erre rámutattak, a kommentjeim száma alapján!) Rajtad kívül kevés ember ennyire ismert és kedvelt.(talán nincs is!) Ha veled történne egy ilyen, szerintem (is) jóval szegényebb lenne a magyar képregénykiadás. Szóval, ne akard beállítani magad mint egy szürke user. Mondván ez csak a te véleményed. A te véleményedre sokan (ez az egész oldal) odafigyel. De éppen ezért szerintem egy igenis unfair húzást a Semic részéről nem kéne majdhogynem pozítivumként kezelni.
Nem hiszem, hogy személyes célzásokat tettem volna bárkire. Kivéve pepo05, de azért mégegyszer sorry!
Ha valakit megsértettem a véleményemmel akkor sajnálom. Viszont ha leírom a véleményem számítok rá, hogy lesz aki nem ért egyet velem. De, hogy popcornt kérjenek meg ilyesmi, az kicsit sért engem is. Amikor elkezdődött ez a vita, azt hittem több embert is érdekel, talán tévedtem. Így nem is akarom senki idejét tovább rabolni, részemről tényleg vége. Hangsúlyozni szeretném, talán tévedtem és rosszul látom a dolgot, de erről egyelőre nem győztek meg.
 


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4350 Dátum: 2011. Július 08. - 17:34:55 »
Kedves PP, így már teljesen más a helyzet. Most már nem érzem azt, hogy rám akarod erőltetni az álláspontodat; ha így mondod, akkor én is tiszteletben tudom tartani a tiédet.  ;) Lehetséges, hogy közrejátszik az én véleményemben, hogy személyesen ismerek onnan sok embert, ami nem mondható el a többi fórumozóról. Abban igazad lehet, hogy jobban oda kéne figyelnem arra, amit írok, csak ezen a fórumon már annyira családias szokott lenni a hangulat, hogy magával ragad. Szóval, ha nincs harag, bármikor szívesen látunk itt a fórumon (is).  ;)

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4351 Dátum: 2011. Július 08. - 18:12:53 »
Ezt egy kicsit vártam még tőled, hogy elismerd ezt kaine, mert akárhogy is nézzük borzasztóan szerencsétlenül hatott, ez az ominózus komment a helyzetre.  :spidey:

Én síratom még a Paninit egy kicsit... 8)
Most akármi volt is a kivonulás oka (az utóbbi 5 oldalon szerintem elismételgettem minden infót, amit a bennfenntesek mondtak, és nem én találtam ki :twisted:) az a nagy helyzet, hogy buktuk a havi minimum 2 jóminőségű, jóárú képregényt, meg a reális lehetőségét, hogy bővítés is lehet, mert ha 10 év alatt nem nyomott ki semmi újat(és rendszereset, mert elismerem a különszámok egész jó ötletek voltak, amíg tartottak) a Semic, akkor várható volt, hogy nem is fog...gondolom azért a panini próbálkozott volna még ezzel-azzal (persze módjával), és gondolom mindég kerek történetlezárást kaptunk volna ...ezt ellensúlyozta valaki szerint a Semic...? Vette mindenki tovább a sorozat mert kíváncsi volt a (folytatásra, ez érthető...de a szíve mélyén ki nem fohászkodott, hogy valaki más adja ki,vagy ne vonuljon ki a Panini? Hol voltak akkor a nosztalgikus érzések...Buktuk a Semicért... a Semic meg nem élt vele, most pedig itt vagyunk egyenlőre Pók nélkül...

Nem vagyok pesszimista, szerintem a Pók az amit a leghamarabb viszontlátunk az újságárus standokon....de látunk majd mást is?

« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 08. - 18:16:56 írta Fairlight »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4352 Dátum: 2011. Július 08. - 18:19:00 »
mert akárhogy is nézzük borzasztóan szerencsétlenül hatott, ez az ominózus komment a helyzetre.

Nem a komment, hanem annak helytelen értelmezése.

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4353 Dátum: 2011. Július 08. - 18:28:52 »
Túl sok módon nem lehetett... :brow:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4354 Dátum: 2011. Július 08. - 20:06:52 »
Persze, elég volt kettő különböző értelmezés.
És abból az egyik már eltért az eredeti szándéktól.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4355 Dátum: 2011. Július 08. - 21:15:03 »
az a nagy helyzet, hogy buktuk a havi minimum 2 jóminőségű, jóárú képregényt
Bár a Panini tényleg értett hozzá, jól csinálták - talán kicsit túl optimisták voltak a hazai piacot nézve -, de velük meg ott lett volna az a probléma, hogy már a Brand New Day-nél tartanánk, ők pedig nem olyanok, hogy átugorjanak 1-1 történetet, legyen az bármilyen gyenge is. Vagyis mostantól vagy 8 évig nagyon gyenge történeteket kaptunk volna - még ha jó minőségben is.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4356 Dátum: 2011. Július 09. - 06:24:09 »
az a nagy helyzet, hogy buktuk a havi minimum 2 jóminőségű, jóárú képregényt
Bár a Panini tényleg értett hozzá, jól csinálták - talán kicsit túl optimisták voltak a hazai piacot nézve

Szerintem pont ellenkezőleg. Amikor elindították a négy sorozatot (kirobbantva a kánaánt), amennyire emlékszem  nem lehetett semelyikre előfizetni, nekem ebből az jött le akkor, hogy nem terveznek hosszú távra. Megnézik mi a helyzet (próba jelleggel) aztán ha nem jön be lépnek.

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4357 Dátum: 2011. Július 09. - 08:43:48 »
A Semic-nél se lehetett 92-ig semmire se előfizetni. A Paninis esettnél is elég valószínű, először a piacot akarták felmérni.  :roll:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4358 Dátum: 2011. Július 09. - 10:35:04 »
Persze, nem lehet egyből fejest ugrani semmibe. Ráadásul külföldről előfizetni jóval macerásabb lett volna (kellene hozzá itthoni lerakat, raktáros, postázó, stb). Nem, ők egyszerűen nem hitték el, hogy annyira rossz a helyzet, ahogy a Semic előadja, és meg akarták mutatni, hogy megy ez, csak tolni kell. :)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #4359 Dátum: 2011. Július 09. - 11:44:54 »
hogy megy ez, csak tolni kell. :)

"Béláim, rátoltuk, túltoltuk..."