Szerző Téma: Képregényekről  (Megtekintve 218981 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Képregényekről
« Válasz #220 Dátum: 2011. december 27. - 20:22:13 »
Peter Parkernek, vagy Pókembernek van-e olyan beceneve, hogy Ken Parker?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Képregényekről
« Válasz #221 Dátum: 2011. december 27. - 20:57:23 »
Az egy másik képregényhős inkább.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Képregényekről
« Válasz #222 Dátum: 2011. december 28. - 23:47:02 »
Jól ismerem, nagyon megbízható. Ő adta ki a legelső képregényes könyveket Magyarországon. Alaposan utánajár a témáinak.
Én amiket eddig olvastam tőle azok korrekt kiadványok voltak.Érdemes olvasni a könyveit.
Az egy másik képregényhős inkább.

Én nem olvastam még tőle semmit, 1 cikket kivéve (ami a Szeged nevű folyóirat novemberi számában jelent meg), amit most beszkenneltem.
Érdekes volna, meg jó volna, de szerintem tele van nem egy hibával, és itt nemcsak a helyesírási hibákra gondolok....ebben szerepel Ken Parker is:

http://imageshack.us/photo/my-images/831/szeged1.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/31/szeged2.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/534/szeged3.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/9/szeged4.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/269/szeged5.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/204/szeged6.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/812/szeged7.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/577/szeged8.jpg/
   
« Utoljára szerkesztve: 2011. december 28. - 23:50:35 írta D-TOX »

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Képregényekről
« Válasz #223 Dátum: 2011. december 29. - 08:45:14 »
Ez most gáz.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Képregényekről
« Válasz #224 Dátum: 2011. december 29. - 10:12:28 »
Lehet benne valami, amit mondasz, mert már a cikk legelső mondata (mármint a bevezető utáni, cikk törzse-beli első mondat) komoly (dupla) tárgyi tévedésben van.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Képregényekről
« Válasz #225 Dátum: 2012. február 27. - 21:39:33 »
most találtam ezt a régebbi írást, ami tök jjól összefoglalja, hogy jrjr és jms mitől voltak együtt olyan rohadt jók.  :brow:

http://neroblanco.blog.hu/2007/08/12/jms_jrjr_pokember
"Live for nothing or die for something, your call."

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Képregényekről
« Válasz #226 Dátum: 2012. március 15. - 16:30:09 »
Kicsit szakadozva írok,mert rohangálok a konyha és a számítógép között.  :)
A címlaphoz reagálva: 
Alfa-olvasó voltam már évek óta. Imádtam azt,hogy nekünk, gyerekeknek is volt egy ismeretterjesztő folyóirat,mint a felnőtteknek az IPM. Benne képregények...
Ez után számomra sok év telt el.Majd...Egy ismerősöm mondta:"Pókember:Támad a Vízember"! Ekkor figyeltem fel a Pókos füzetekre. Ez magával is ragadt. Minden füzetet megvettem. De erről írtam itt korábban.Most elkapott a hév ismét egy pár éve.Azóta folyamatosan veszem a képregényeket.
Viszont valami változott a régebbi képregényekhez képest: könyvben adják ki a sztorikat és a minőség. Idén könyv mellett füzetes kiadványok havonta. Jó ég!: hihetetlen selymes tapintású borítók (mintha nem is Magyarországon lennénk,olyan fantasztikus minőség),és tök jó történetek. Nagyon sok sikert kívánok ennek a magyarországi képregénykiadásnak!
Isteni illatuk van ezeknek a képregényeknek---lehet könyv vagy füzet---. Amikor a barátnőmnek megmutattam(aki nem egy képregény-szerető,-és még nem mondtam eleget...:) , teljesen bele volt bolondulva az illatba,aztán azt mondta,hogy szívesen elolvasná ezeket a történeteket. Na,erre varrjatok gombot!

« Utoljára szerkesztve: 2012. március 15. - 16:36:20 írta kzoli »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényekről
« Válasz #227 Dátum: 2012. március 15. - 19:25:18 »
Sose szakíts vele!  ;D
Én is vettem az Alfát, de az Asterix,. majd később plusz a Willám Will miatt. De nekem is tetszettek benne a cikkek, tök jók voltak. Az egyik utolsóban benne is vagyok a lev. rovatban. :) Hőzöngök, mert a történelmi képregény kiszorította az Asterixet.  ;D
Köszi!  :)

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Képregényekről
« Válasz #228 Dátum: 2012. március 20. - 12:36:04 »
A Papírmozi evolúciójáról írtam cikket a Prae.hu-ra. Hamarosan jön a tényleges recenzió is, aztán a Pinkhell utolsó számáról kritika.
http://prae.hu/prae/articles.php?type=5&menu_id=44&cat=6
Áztán pedig lesznek dolgok, amiknek már a Kingpinhez is köze van...
 :spidey: :spidey: :spidey:

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Képregényekről
« Válasz #229 Dátum: 2012. március 20. - 12:49:52 »
Alapos írás! Az FF első három száma rohadt jó volt (érdemes őket beszerezni), utána el lett baszarintva a szerkesztés.
"Live for nothing or die for something, your call."

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Képregényekről
« Válasz #230 Dátum: 2012. március 20. - 12:53:59 »
Őszintén szólva rég olvastam őket, most épp nincsenek is kéznél. Mit kifogásoltál a szerkesztésben?
(egyébként amennyire én tudom, a Batman borítóshoz nem könnyű már hozzájutni, az fogyott a legjobban)

Az átláthatóság és kedvcsinálás végett itt van egy ábra is a dologról:
« Utoljára szerkesztve: 2012. március 20. - 13:09:06 írta NERIDA »

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Képregényekről
« Válasz #231 Dátum: 2012. március 20. - 13:10:47 »
Nekem a Batmanes van meg.  :D
Igazából, nem tetszettek a történetek (a történetválogatást értettem szerkesztés alatt). Szerintem erős minőségi romlás volt megfigyelhető e tekintetben. Bár nekem sincs előttem a sor, de asszem ezek voltak a kedvenc történetek: Isteni Színjáték, Constantin, a "trombitás" Batman, meg amit Paul Dini írt, első Sin City és a legkedvencebb Kemenesék Jól vagyok-ja.  Most ennyi jut eszembe. Ja, és az 56-os sztori is ütős volt!
"Live for nothing or die for something, your call."

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Képregényekről
« Válasz #232 Dátum: 2012. március 20. - 13:11:46 »
Hát nálam Frank Cho vitte a pálmát... :smlove: :smlove:

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Képregényekről
« Válasz #233 Dátum: 2012. március 20. - 13:25:00 »
Érdekes. Annak ellenére, hogy a Pszichoparkot mindenki dícséri, nekem nem jött be. Mondjuk Cho Marveles munkáit se szeretem.
"Live for nothing or die for something, your call."

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Képregényekről
« Válasz #234 Dátum: 2012. március 20. - 15:16:30 »
ebből is látszik: sok köztünk a perverz :twisted:

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Képregényekről
« Válasz #235 Dátum: 2012. április 12. - 20:05:40 »
Most írtam ki a 9. képrégenyes DVD-m. Megosztom veletek milyen címeket húzok.
Mint látjátok, elég hosszú a pull list.  :hehe: (Mindig egész sztorikat írok ki, tehát a több tucat részen át tartó Thunderbolts vagy az új Batman ebben még nincs benne.) Gondolkodtam már, hogy ezekről kéne írni kritikát is, de azt ki olvasná el? Angolul meg nem tudok jól írni.

Action Comics                     5-8
Amazing Spider-Man          677-681
Avengers                           18-24
Avengers - The Children's Crusade    1-9
Avengers Academy             21-28
Avengers X-Sanction          1-4
Avenging Spider-Man          1-5
Batgirl                  5-8
Batman and Robin            1-8
Daredevil                          8-10
DC Universe Presents          1-5
Demon Knights                    1-7
Detective Comics            5-8
Fantastic Four                     600-605
FF                          1-16
Generation Hope             13-17
Green Lantern Corps              1-7
Hulk                            47-49
Justice League                     1-7
Justice League International      1-6
Kraven's Last Hunt            1-6
Magneto - Not a Hero         1-4
New Avengers               17-23
New Mutants               33-36
Nightwing                  1-7
Secret Avengers             22-25
Superior                  1-7
The Fearless               1-12
The Flash                  1-5
The Mighty Thor            8-12
Uncanny X-Force            20-23
Uncanny X-Men            1-10
Wolverine               300-304
Wolverine and the X-Men      4-8
World War Hulk            1-5
X-Factor                   230-233
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Képregényekről
« Válasz #236 Dátum: 2012. május 18. - 12:01:24 »
Elkezdtem feltöltetni a wikipédiára a szegedi képregénybörzén készült szöveges cikkeket:
http://hu.wikipedia.org/wiki/A_k%C3%A9preg%C3%A9ny_k%C3%A9sz%C3%ADt%C3%A9se
Az első a képregény-szerkesztőségről, a képregény készítéséről szól.

Amennyiben valakinek van kedve, bővítheti, pontosíthatja a cikket.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Képregényekről
« Válasz #237 Dátum: 2012. május 25. - 10:59:37 »
A szegedi képregénybörze cikkei (mindet egy hozzászólásba rakom), képekkel illusztrálva (akinek van kedve, bővítheti, javíthatja a cikkeket stb.):

1) Az első cikk a képregény készítéséről szól, címe: A képregény készítése:
http://hu.wikipedia.org/wiki/A_képregény_készítése

Tim Merrison: Comics and magazines könyve a Szegedi egyetemi könyvtárból kölcsönözhető ki. Számos más képregényes könyv van ott, és képregények is.
Itt lehet keresgélni az egyetemi katalógusban:
http://opac2.bibl.u-szeged.hu/szteek/opac



2) A második cikk A manga népszerűségéről, elterjedéséről szól. Ezt az írást a wikipedia Manga nevű cikkébe építettük be, kapott egy nagy, külön bekezdést:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Manga
 
Az alábbi érdekes könyvet ajánljuk hozzá:
Jerome Schmidt-Hervé Martin Delpierre: Manga (Jószöveg Műhely Kiadó, 2006), amely a Somogyi-könyvtár 1. emeletén helyben olvasható, vagy esti kölcsönzésre elvihető.
A Comics buyer’s guide feltüntetett papír alapú számából is dolgoztunk, interneten szerintem nincs fenn.



3) A harmadik cikk a képregény borítójáról szól, címe: Képregényborító:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Képregényborító

Érdemes a jegyzeteket és a forrásokat végigolvasni, mert ott van egy csomó érdekes kép is.
Nekem ez a kedvencem:
http://cyberspacecomics.com/blog/category/glow-in-the-dark-comics/
Szépen mutatja, hogy a sötétben hogyan „világítanak” egyes képregényborítók.


Íme pár képregény a mi gyűjteményünkből a különféle borító-fajták illusztrációjához:
Fekete-fehér (black and white) borítók:
http://imageshack.us/photo/my-images/196/blackandwhited.jpg/


Cardstock cover:
http://imageshack.us/photo/my-images/11/cardstockcover.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/840/cardstockcover2.jpg/


Die-cut cover (Kivágott borítójú képregény)
http://imageshack.us/photo/my-images/600/diecutcover.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/204/diecutcover2.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/4/diecutcover3.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/207/diecutcover4.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/214/diecutcover5.jpg/


Embossed cover (Dombornyomott borító)
http://imageshack.us/photo/my-images/214/dombornyomottkpregnyek.jpg/


Eltérő belső:
http://imageshack.us/photo/my-images/205/eltrbels.jpg/


Eltérő nyomások:
http://imageshack.us/photo/my-images/824/eltrnyomsok.jpg/


Eltérő papírminőség:
http://imageshack.us/photo/my-images/18/eltrpaprminsg.jpg/


Foil cover (Fémes-fóliázott borító):
http://imageshack.us/photo/my-images/546/foilcomiccover.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/717/foilcomiccover2.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/543/foilcomiccover3.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/15/foilcomiccover4.jpg/


Gatefold cover (a felső változat ezen felül még foil cover is!):
http://imageshack.us/photo/my-images/534/foilgatefoldvssimagatef.jpg/


Gatefold cover (a második képen a képregény belseje látszódik):
http://imageshack.us/photo/my-images/687/gatefoldcover.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/835/gatefoldcoverbell.jpg/


X-men (1991-es sorozat 1. szám):
Felül a gatefold cover (E-borító), alul pedig sorrendben az A-, B-, C-, D-jelű borítók!
http://imageshack.us/photo/my-images/820/gatefoldcoverfell.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/832/gatefoldcoverfell2.jpg/

X-men (1991-es sorozat 1. szám), az E-jelű gatefold cover belseje:
http://imageshack.us/photo/my-images/594/gatefoldcoverbelll.jpg/


Elszabott, gyári hibás borító, és a tökéletes párja:
http://imageshack.us/photo/my-images/839/hibsbortstkletes.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/442/hibsbortstkletes2.jpg/


Holodisces képregények:
http://imageshack.us/photo/my-images/220/holodiscillanlkl.jpg/


Hologram cover (Hologramos borító):
http://imageshack.us/photo/my-images/39/hologrambort.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/207/hologrambort2.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/210/hologrambort3.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/535/hologrambort4.jpg/


Homage cover (Tisztelgést, hódolatot kifejező borító):
http://imageshack.us/photo/my-images/267/homagecover.jpg/


Műanyag zacskókba csomagolt képregények:
http://imageshack.us/photo/my-images/811/manyagzacskbacsomagoltk.jpg/


Painted cover (Festett borító) és nem festett változatuk:
http://imageshack.us/photo/my-images/525/paintedcoverbalraswrapa.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/267/festettnemfestettbalold.jpg/


Photo cover/Pictorial cover (Fénykép/fotó-borító)
http://imageshack.us/photo/my-images/38/boostergoldphotocover.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/407/photocover.jpg/

Signed comic cover (Aláírt, dedikált borítójú képregény)
http://imageshack.us/photo/my-images/822/signedcomiccover.jpg/


Eltérő borítóval, eltérő belső, eltérő színezés és papírminőség:
http://imageshack.us/photo/my-images/525/eltrbortkkal.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/805/eltrbelsjrasznezve.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/806/eltrbelsjrasznezve2.jpg/


Dazzler (Káprázat) Direct edition és Newsstand Edition kiadás (picit eltérő borítók):
http://milehighcomics.com/cgi-bin/backissue.cgi?action=fullsize&issue=22537903346%202
http://milehighcomics.com/cgi-bin/backissue.cgi?action=fullsize&issue=22537903346%202%20NEWSSTAND

Newsstand Edition és Direct edition kiadás (eltérő vonalkód):
http://imageshack.us/photo/my-images/43/newsstandsdirectedition.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/525/newsstandsdirectedition.jpg/


Deluxe és nem deluxe kiadás (belső eltérő papírminőségű)
http://imageshack.us/photo/my-images/833/deluxesnemdeluxeeltrpap.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/18/eltrpaprminsg.jpg/


Alternate/Variant cover (Alternatív/variáns borító) (utolsó képen a cikkben emlegetett Gen 13 száma)
http://imageshack.us/photo/my-images/27/variansbort1.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/337/variansbort2.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/6/variansbort3.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/684/variansbort4.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/194/gen13varinsok.jpg/


Pókember és a zombi-Pókember variáns borító (Ultimate Spider-man 1. sorozat 115. száma):
http://milehighcomics.com/cgi-bin/backissue.cgi?action=fullsize&issue=90722352131%20115
http://milehighcomics.com/cgi-bin/backissue.cgi?action=fullsize&issue=90722352131%20115%20ZOMBIE


Adventures of Superman 500. száma:
http://imageshack.us/photo/my-images/716/adventuresofsuperman500.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/850/adventuresofsuperman500.jpg/


Superman 75. száma:
http://imageshack.us/photo/my-images/39/superman75.jpg/


MAD képregény 5. száma:
http://db.kepregeny.net/index.php?p=thumbview&hid=845&lid=1
http://db.kepregeny.net/mad/comic/7622



4) A negyedik cikk a Pókember-képregényekről szól (épp most lesz 50 éve, hogy megjelent az első Pókemberes-történet), címe: Pókember-képregények:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Pókember-képregények
Fotók hozzá:
Printed in Hungary, Magyarországon nyomtatott európai képregények:
http://imageshack.us/photo/my-images/9/printedinhungary1.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/404/printedinhungary2.jpg/

Alfa-különszám:
http://imageshack.us/photo/my-images/826/alfakulonszam.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/220/alfabelul.jpg/


Pókember vendégszereplései és Pókember-képregények:
http://imageshack.us/photo/my-images/403/pkembervendgszereplsei.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/708/magyarpkembersorozatok.jpg/


Az eseményről további fotók tekinthetőek meg itt:
http://www.kepregeny.net/szegedi-kepregeny-es-jatekborze/
http://www.kepregeny.net/szegedi-kepregeny-es-jatekborze/2/
http://szegedcafe.hu/2012/03/31/superman-meghalt-pokember-50-eves-elso-szegedi-kepregenyborze/
« Utoljára szerkesztve: 2012. május 25. - 11:02:05 írta D-TOX »

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Képregényekről
« Válasz #238 Dátum: 2012. május 25. - 12:25:41 »
Nagyon szeretem én is a különlegesnek mondható borítókat , így már én is beszereztem néhányat. A Mad képregénynél pld. nem csak az 5. szám jött ki több borítóval . Fel is tettem a változatokat a db-re.

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:Képregényekről
« Válasz #239 Dátum: 2012. június 16. - 16:39:44 »
Valaki nem tudja, ha ki akarom állítani a képregényt és nem fektetve akkor milyen dőlésszögben érdemes?


(tervezni majd alkotni szeretnék egy képregény szekrényt már körvonalazódott kartonpapírból csináltam 1:1 es makettet egy részéről, csak nem akarom h később meglátszón rajta azért írtam így ide hátha valaki tudja :)  )