Szerző Téma: A Bosszú Angyalai  (Megtekintve 283831 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pepo05

• Pókfej
  • Felicia Hardy Lover
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #80 Dátum: 2007. Július 27. - 15:03:02 »
Hát, ha mindneki aki megvenné, 10-t venne összesen, kaine-nek nem lenne gondja. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #81 Dátum: 2007. Július 27. - 15:40:09 »
Valóban nem, akkor már a tizedik könyvnél tartanék kiadásban!  :D

Tovima

• Rakéta Robi
  • *
« Válasz #82 Dátum: 2007. Július 27. - 17:15:57 »
(Asszem mondtad már, de) Mikor jársz jobban, ha nálad vesszük 2000ért, vagy ha a könyvesboltban 2500ért.
(azt tudom, hogy én az előbbinél ;D)
"So Captain Marvel zapped in right between the eyes." Lennon-McCartney

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #83 Dátum: 2007. Július 27. - 17:32:46 »
Így van, akkor a legjobb, ha nálam veszitek.

Ron

• Kaméleon
  • **
    • DA COMICS
« Válasz #84 Dátum: 2007. Július 28. - 11:33:48 »
Én már alig tudom tűrtöztetni magam...

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #85 Dátum: 2007. Július 28. - 19:27:01 »
Pedig egy darabig még muszáj lenne.

rainman

• Gibbon
  • *
« Válasz #86 Dátum: 2007. Július 29. - 14:17:50 »
A Bosszú Angyalai kötetnek én is nagyon örülök! Biztos, hogy meg fogom venni! ;)
A szavazáshoz: Szerintem 3000 ft körül fényes lapon sokkal jobb lenne, mert én inkább fizetek picit többet, de akkor legalább minőségi képregényt kapok a pénzemért. 8)
"...nem érzek mást, csak hálát, hülye kis életem minden egyes percéért"

pepo05

• Pókfej
  • Felicia Hardy Lover
« Válasz #87 Dátum: 2007. Július 29. - 15:12:16 »
Ezzel én is így vagyok, személy szerint, d epl. azért szavaztam az olcsóbbra, mert úgy sokkal többen vennék meg. Itt ésszerűen kell dönteni és az olcsóbb verzióban nagyobb az esély rá jóval szerintem, hogy sikeres legyen a kiadvány.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

rainman

• Gibbon
  • *
« Válasz #88 Dátum: 2007. Július 29. - 16:08:07 »
Szerintem pedig nem feltétlenül, mert vannak azok a képregényvásárlók, akik pl. max 600 Ft körül adnak ki egy magyar kiadványért (ezek beszerezhetők az ujságosnál), és vannak akik talán komolyabban érdeklődnek a képregények iránt és nem sajnálják rá a pénzt. Az ilyen vásárlók körében szerintem 500-600 ft eltérés már semmit sem számít. Mert pl. ott van a Megtorló kötet ami 3000 ft volt. Megvettem és nem gondolkoztam rajta, hogy fú én csak akkor szerzem be, ha mondjuk 2400ft az ára. Aki áldozni akar egy igényes képregényre, az lesz*** azt az 500-600 ftot, szerintem.

beigli69

• Grizzly
  • *
« Válasz #89 Dátum: 2007. Július 29. - 16:24:16 »
igen ez sajnos igaz. a koca vásárló NEM ad ki még 1000 ft-ot sem egy képregényre, aki pedig meg akarja venni az meg is fogja venni ( max nem akkor amikor megjelenik, hanem amikor lessz rá keret ) a fényes lapot egyetlen egy dolog miatt nem szeretem, ha nem mosok kezet mielőtt olvasom akkor sajnos újlenyomatos lessz  ;D viszont sokkal szebb :o

Sepi

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #90 Dátum: 2007. Július 29. - 16:30:45 »
Szerintem pedig nem feltétlenül, mert vannak azok a képregényvásárlók, akik pl. max 600 Ft körül adnak ki egy magyar kiadványért (ezek beszerezhetők az ujságosnál), és vannak akik talán komolyabban érdeklődnek a képregények iránt és nem sajnálják rá a pénzt. Az ilyen vásárlók körében szerintem 500-600 ft eltérés már semmit sem számít. Mert pl. ott van a Megtorló kötet ami 3000 ft volt. Megvettem és nem gondolkoztam rajta, hogy fú én csak akkor szerzem be, ha mondjuk 2400ft az ára. Aki áldozni akar egy igényes képregényre, az lesz*** azt az 500-600 ftot, szerintem.
Csak annyi a baj, hogy sajnos kisebbségben vannak az ilyen vásárlók, mint azok akik sajnálják már azt az 500 forintot is rá. Hiszen eléggé érezhetőek, hogy az ilyen gerinces kiadványok kevésbé fogynak annyira, mint azok amiket az újságosnál lehet kapni. És ez nem a darabszám, vagy a terjesztés hibája, hanem az, hogy az ár sokakra riasztóan hat.

pepo05

• Pókfej
  • Felicia Hardy Lover
« Válasz #91 Dátum: 2007. Július 29. - 16:37:49 »
Jaja, fórumon is olvasni, hgy azért nem vették a Vertigot, mert drága. Lehetne 2000 az ára, úgy megvennék...sok helyen olvastam ilyet.
Megha sok ilyen drágább kiadványt veszel, igenis számít, ha egy pár belőle olcsóbb pl. 500 ft-tal.
Én megveszem, ha drágább, ha nem, de sokaknak számít.

beigli69

• Grizzly
  • *
« Válasz #92 Dátum: 2007. Július 29. - 16:52:15 »
töredelmes vallomást teszek :o az elmúlt időszakban mindegyik képregényt interneten keresztül rendeltem meg. (300, Usagi2, Bizenghast), sőt könyvet is igy veszek. ha összejön 10000 ft-nyi cucc, kb 3000 ft-ot spórolok mintha bemennék a könyvesboltba ahol 10 % -nyi kedvezmény van törzsvásárlóknak. :( tudom hogy nem a legjobb az eladás szempontjából....

Sepi

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #93 Dátum: 2007. Július 29. - 17:07:07 »
Emiatt ne legyen bűntudatod. Ez be van kalkulálva a kiadóknak. Nekik is jobb ha inkább így olcsóbban adják, mint hogy a nyakukon maradjanak a kiadványok. Szerintem itt nem nagyon van olyan ember aki nem rendelt volna valahonnan az internetről képregényt/könyvet. Én is mostanság rendeltem egy kisebb adagot.

rainman

• Gibbon
  • *
« Válasz #94 Dátum: 2007. Július 29. - 17:07:56 »
Ezzel kapcsolatban még lenne egy dolog. Én nem akarok egy rossz szót sem szólni a honosítóoldalakról, mert tényleg minden tiszteletem az övék, hogy ennyi időt és munkát feccölnek bele a fordításokba egyetlen okból: ez pedig a képregény szeretete. De sajnos mivel honosított képregényekből mára óriási lett a választék, gyakorlatilag mindenki talál kedvére valót, az emberek, úgy veszem észre lassan teljesen hozzászoknak a netes képregényolvasáshoz. Hiszen milyen egyszerű letölteni teljen ingyen, aztán máris lehet olvasni. Minden fórum attól hangos, ahogy mesélik az emberkék, hogy én ezt a sorozatot végeztem ki, én azt olvasom éppen. Ezzel nem is lenne semmi baj, csak amikor eljön az az idő, hogy megjelenik bár drága, de igényes kiadvány, egyből húzzák sokan a szájukat, hogy á erre nekem nincs pénzem, meg nem éri meg.
Aztán meg büszkén mondja, hogy ő mekkora képregény fan, meg hogy neki hány száz giga gyüjteménye van a gépén.( ez kábé olyan, mintha én azt mondanám, hogy hatalmas Robbie Williams rajongó vagyok, nézd meg van az összes albuma mp3-ban). Könyörgöm, a scaneknek csak kiegészítő szerepben kéne lenniük az igazi papírra nyomtatott képregények mellett. Hiszen semmi sem pótolhatja a papír tapintását, a festékszagot, stb., de ezt sajnos sokan elfelejtették és inkább az ingyen megoldást választják. Ezért van az, hogy ilyenkor jön a hümmögés, meg hogy jaj de drága ez a kötet. Én sem vagyok egy gazdag gyerek, sőt, de én megpróbálom úgy beosztani a pénzem, hogy meg tudjam venni, azt amit szeretnék.
Sajnos ez az internet átka, hiszen ugyenez figyelhető meg a zenénél vagy épp a filmeknél, vagyis mindenki tölt veszettül. Természetesen én is olvasok scaneket, és mégegyszer mondom minden tiszteletem a honosító embereké, de azért ne felejtsük el, hogy mit jelent valójában képregényt olvasni.

Sepi

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #95 Dátum: 2007. Július 29. - 17:21:49 »
Aztán meg büszkén mondja, hogy ő mekkora képregény fan, meg hogy neki hány száz giga gyüjteménye van a gépén. Könyörgöm, a scaneknek csak kiegészítő szerepben kéne lenniük az igazi papírra nyomtatott képregények mellett. Hiszen semmi sem pótolhatja a papír tapintását, a festékszagot, stb., de ezt sajnos sokan elfelejtették és inkább az ingyen megoldást választják.
Ezzel teljesen egyetértek. Én is honosítok, de reálisan látva csak olyan képregényeket, amiknek sajnos esélyük sincs arra, hogy megjelenjenek hazánkban. Persze valóban gond az, hogy sokaknak elég csak a digitális formája a képregényeknek. De én is úgy vagyok vele (főleg mivel megtehetem) más nem már becsületből megveszem azt a képregényt ami megjelenik kishazánkban. Ennyivel azt hiszem tartozom a magyar képregénykultúrának. Főleg ha egy olyan kis kiadó, mint a Kingpin veszi a fáradtságot és a nagy anyagi befektetést és megjelentet egy képregényt, azt meg is veszem. Egyrészt mert tetszik is és rengeteg élvezetet nyújt, valamint nyugodtan hátra dőlhetek, hogy rajtam nem múlt a magyar képregénykúltúra sorsa. Ezért is vallom a "Like it? Buy it" elvet én is. Persze én is olvasok és rendelkezek néhány amerikai képregény scanjével, de ami tetszik azt igyekszem meg is venni (mint most például rááltam a Planet Hulk és a WWH képregények beszerzésére). Igaz ilyen szempontból jóka scan-ek, hogy ki tudja válogatni az ember, hogy melyik az a képregény amiért megéri kiadni a pénzt, hiszen senki sem akar zsákbamacskát vásárolni és amekkora mennyiségben jelennek meg a képregények odakint, bármennyire is szeretném, nem tudom megvenni az összeset, így marad csak az ami igazán tetszik.

dr samson

• Venom
    • Samson Comics
« Válasz #96 Dátum: 2007. Július 29. - 17:29:59 »
Én is egyetértek a véleménnyel és ismertem is oylan embert, aki azért nem vett meg bizonyos képregény, mert meg volt neki honosított verzióban. Viszont én bevallom töredelmesen soha nem veszek meg minden képregény, ami megjelenik, egy igen egyszerű okból: nem érdekel. :-[
Viszont én is honosítok, de hiába vannak meg a kedvenc képregényeim scannes verzióban is, ha lehetőségem adódik rá, mindig iygekszem megvenni eredetiben is!

beigli69

• Grizzly
  • *
« Válasz #97 Dátum: 2007. Július 29. - 17:32:50 »
én egy picit furcsán állok az egészhez. Angolul nem veszek meg képregényt (arra már nem futná a keret), de ami megvan scan-ben (akár magyarul, akár más nyelven) és véletlenül megjelenik magyarul azt hétszenség hogy megveszem. És azt hiszem hogy azon emberkék akik rendszeresen látogatják a honosító oldalakat, és igazán szeretik a képregényeket ugyanígy megveszik. A legnagyobb bajban azt hiszem a saját jövedelemmel nem rendelkező emberkék vannak, akiknek a szülői nagylelkűség bástyáit kell ostromolniuk egy-egy füzetért. És vannak azok akik úgy viseltetnek kedvenc képregényeinkkel szemben, mint azok a játékosok, akik mindent beszereznek megjelenés előtt, csak azért mert megvan a legújabb stuff. Na ezek a menhetetlenek.

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #98 Dátum: 2007. Július 29. - 18:05:01 »
No, már megint a régi lemez...
Idézet
De sajnos mivel honosított képregényekből mára óriási lett a választék, gyakorlatilag mindenki talál kedvére valót, az emberek, úgy veszem észre lassan teljesen hozzászoknak a netes képregényolvasáshoz.
Itt bizony tévedsz, méghozzá nem is kicsit. El se hinnéd, milyen vékonyka szelete a honosított képregények palettája a teljes választéknak. Csak amerikai kiadóból van vagy tucatnyi, aminek egyetlen árva kiadványa se jelent meg honosítva, de az olyan nagy kiadók, mint a Marvel, DC, mage vagy Dark Horse termésének még talán 1%-át se fedik le a honosított képregények. Ha csak a saját dvd-imre nézek, az általam olvasott Marvel-képregények közül ha minden századikat lefordítottam, már sokat mondok. Azért tűnik rengetegnek, mert itthon nem szoktunk hozzá a nay képregényválasztékhoz, ám attól még mindez valójában szinte semmi. Egyes műfajok gyakorlatilag nincsenek is képviselve.
Idézet
Aztán meg büszkén mondja, hogy ő mekkora képregény fan, meg hogy neki hány száz giga gyüjteménye van a gépén.
Hát, én is ezt mondom magamról, bár annyira nem szoktam büszkélkedni a scangyűjteményemmel... és én is csak a két Paninit veszem. Egyszerűen nem mindenkinek van arra pénze, hogy kifizesse a köteteket, akármilyen hihetetlenül is hangzik.

pepo05

• Pókfej
  • Felicia Hardy Lover
« Válasz #99 Dátum: 2007. Július 29. - 18:08:26 »
Idézet
A legnagyobb bajban azt hiszem a saját jövedelemmel nem rendelkező emberkék vannak, akiknek a szülői nagylelkűség bástyáit kell ostromolniuk egy-egy füzetért
Jelen! :(

amúgy ez egy régi vita sajnos..mindenkinek igaza van. Viszont az is igaz, hogy a honosítások révén sok ember szerette meg a képregényeket, vagy megvette, mert olvasta honosítva és nagyon tetszett neki. Ez egyéni becsülettől függ, hogy ki ad ki pénzt rá és ki nem....vannak hülye gondolkodású emberek az is igaz. MIndenesetre én örülök a honosításoknak, azok hátrányaival együtt is.
Részemről is az van egyébként, hogy amit meg tudok venni, azt feltétlen megevszem papíron is. Egyébként is sokkal jobban szeretek úgy olvasni.