Szerző Téma: (Nem képregény) filmek  (Megtekintve 953075 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #260 Dátum: 2008. Február 24. - 14:38:32 »
Jah az nekem is feltűnt. Szerintem sem egy Oscar esélyes film, de szórakoztató mozi. Legalábbis a mai kínálatban ez már minőséginke számít. :roll:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #261 Dátum: 2008. Február 25. - 12:50:19 »
Aki nem nézte az Oscar gálát, annak egy ajánlás:
There Will be blood és a No country for old men mindent tarolt!!!! (még nem mertem megnézni őket, habár már megvannak, de ezekhez olyan hangulat kell, amitől tényleg mesterien élvezhető minden egyes jelenet. Talán kicsit nagy hangsúlyt fektetek a drámákba, de azok a legjobbak)

amúgy egy lista:
http://imdb.com/features/rto/2008/oscars

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #262 Dátum: 2008. Február 25. - 15:20:43 »
Semmi meglepetés nem született az az igazság.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #263 Dátum: 2008. Február 25. - 19:10:32 »
Semmi meglepetés nem született az az igazság.
Megmondom őszintén, sok filmről tudok, de egy csomó cím ismeretlen volt. Mondjuk ritka, ha művészfilmet nézek, de pl a tavalyiból is többet tudtam, mint az ideiből.

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #264 Dátum: 2008. Február 26. - 14:11:50 »
Mike, remelem nem teveszted ossze a muveszfilmet a dramaval?
Muveszfilm amit a hulye festo ismerosom meg a meghulyebb kolto baratja nez amiben egy gyerek raveri a f..kat egy festmenyre, majd igy allitja ki, es mindenki csodalja, es persze amit egy epeszu ember nem bir vegigulni.
Drama meg a keresztapatol kezdve a remeny rabjai-kon at minden kiraly film!

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #265 Dátum: 2008. Február 26. - 14:28:59 »
Mike, remelem nem teveszted ossze a muveszfilmet a dramaval?
Muveszfilm amit a hulye festo ismerosom meg a meghulyebb kolto baratja nez amiben egy gyerek raveri a f..kat egy festmenyre, majd igy allitja ki, es mindenki csodalja, es persze amit egy epeszu ember nem bir vegigulni.
Drama meg a keresztapatol kezdve a remeny rabjai-kon at minden kiraly film!

Ez így nem teljesen igaz, sz@rt is kennek ám arra a festményre. Ha drámát akarsz nézd meg az "Élet nélkülem" című filmet. Tanulságos.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #266 Dátum: 2008. Február 26. - 15:57:23 »
Amúgy ezek az Oscaros filmek tényleg nem művészfilmek. Egyik se.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #267 Dátum: 2008. Február 26. - 15:59:11 »
Bár én sem vagyok oda értünk, de azért a művészfilmeket nem írnám le annyival, hogy képreszarnak, és kész...
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #268 Dátum: 2008. Február 26. - 19:33:32 »
Mike, remelem nem teveszted ossze a muveszfilmet a dramaval?
Muveszfilm amit a hulye festo ismerosom meg a meghulyebb kolto baratja nez amiben egy gyerek raveri a f..kat egy festmenyre, majd igy allitja ki, es mindenki csodalja, es persze amit egy epeszu ember nem bir vegigulni.
Drama meg a keresztapatol kezdve a remeny rabjai-kon at minden kiraly film!
Nem, nem hiszem, bár nem tudnám elmagyarázni a különbséget, de asszem a Mephisto ilyen. Nagy ritkán én is nézek drámákat, pl Rockyt én nem tudom akciófilmnek tekinteni, akármi is áll a tévéújságban, mégis nagyon szeretem. De ez a Vér és olaj azt se tudom miről szól, és már eleve a címe alapján nem is érdekel. Viszont tegnap megnéztem a Híd Therabithia földjére, ez nagyon jó, mese és dráma, igazi kikapcsolódás volt, ha tudjátok szerintem nézzétek meg.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #269 Dátum: 2008. Február 26. - 20:05:11 »
Azért az dúrva, hogy a cím alapjén már nem is érdekel valami. Én se léttam még, angolul Pethroleum a címe a regénynek, amiből készült. És nem hinném, hogy rossz film lenne. ;)
Az ilyen cím alapján kaki, meg se nézem dologra a kedvenc példám: Száll a kakukk fészkére. Amikor megláttam biztos voltam benne, hogy ez valami gagyi z film lehet, aztén mégsem. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #270 Dátum: 2008. Február 26. - 20:21:31 »
Nem tudom, még nem láttam, de Nicholsont nagyon szeretem, úgyhogy valószínűleg megnézem. De nem a cím miatt, csak annyira nem kötnek le a drámák, inkább akció-scifi-horror-fantasy-vígjáték(esetleg romantikus vígjáték.) A drámákkal csak annyi bajom van, hogy nem tudok alattuk kikapcsolódni, eszembe jutnak alattuk a kudarcok stb. A többi viszont kikapcsolódás számomra.

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #271 Dátum: 2008. Február 26. - 21:50:32 »
Látta esetleg valaki a Rambó 4-et? Kegyetlen brutális akciófilm.
A félelem nélküli

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #272 Dátum: 2008. Február 26. - 23:51:57 »
Mike: Jah, értem mire gondolsz. Hát kinke hogy...én meg a vígjátékokkal vagyok úgy általában, hogy szinte sohasem szoktam nézni, max ha nagyon unatkozok és a tv-be nézek valamit, de ott általában elég gyérek vannak. Jó, elröhögcsélek rajta meg minden, de sajnálom rá az időt, inkább egy drámát nézek meg. :D
Egy apró adalék  a Rambóhoz:
Rambo - Első vér: halottak száma 1 (és erőszakos filmnek tartották)
Rambo II: halottak száma 57
Rambo III: halottak száma 108 (ezzel bekerült a rekordok könyvébe)
John Rambo: halottak száma 236 (percenként 2,59 elhalálozás) ;D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #273 Dátum: 2008. Február 27. - 07:44:36 »
Rambo - Első vér: halottak száma 1 (és erőszakos filmnek tartották)
Rambo II: halottak száma 57
Rambo III: halottak száma 108 (ezzel bekerült a rekordok könyvébe)
John Rambo: halottak száma 236 (percenként 2,59 elhalálozás) ;D
:lol: Számoltad, vagy honnan vannak az adatok?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #274 Dátum: 2008. Február 27. - 10:50:55 »
Rambo mondja HANGOSAN.  ;D

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #275 Dátum: 2008. Február 27. - 14:21:09 »
igen, dramahoz kell egy hangulat, de ha az megvan akkor azok a legjobbak. Szall a kakukk meg alapmü, aki meg nem latta az potolja!
Tegnap este neztem meg a Rambot. Nekem is tetszett, bar mar itt nem vagyok biztos abban, hogy tenyleg igy szetrobban az ember teste 1-2 golyotol meg ha beleszaladsz Rambo kesebe akkor szinte ketteszedi a testedet? De azert jo volt!

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #276 Dátum: 2008. Február 27. - 17:32:12 »
ha beleszaladsz Rambo kesebe akkor szinte ketteszedi a testedet?
Pontosan, mert az RAMBO KÉSE! :hehe:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #277 Dátum: 2008. Február 27. - 19:31:12 »
igen, dramahoz kell egy hangulat, de ha az megvan akkor azok a legjobbak. Szall a kakukk meg alapmü, aki meg nem latta az potolja!
Én nem láttam, de nem is igen fogom megnézni. Kezd kicsit herótom lenni az alapművektől. Mert mit is jelent ez a kifejezés? Hogy korszakalkotó, vagy mindenki ismeri, stb. De ez egy 20-30 éves film (nem tudom), vagyis a maga idejében lehet, hogy meghatározó volt, de mivel én nem készülök se filmkritikusnak, se esztétának, nem hiszem, hogy muszáj lenne megismernem minden olyan filmet, ami a saját idejében korszakalkotó volt. Ugyanis a legtöbb ilyen mai szemmel nézve elavult és sokszor unalmas is. Néhányszor már befürödtem a közelmúltban ilyenekkel, mint például a Hellraiser 1, ami a horrorosoknak "alapmű", "kötelező", és hasonlók, benne van az 5 legjobb horrorfilmükben, de én kevés filmet untam annyira, mint azt. Ugyanez érvényes az Evil Dead 1-re, amit szintén nemrég láttam először, hát szörnyen rossz volt. A horror nagymestere Romero, megnéztem tőle a Holtak hajnala című művet, az legalább annyira nem volt rossz, de jó sem. Az új verzió sokkal jobban tetszett.
És hogy ne csak horror példát mondjak, két hete láttam a Legyek Urát, ami megint csak olyan 2 pont volt a 10-ből.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #278 Dátum: 2008. Február 27. - 19:58:28 »
75-ös.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #279 Dátum: 2008. Február 27. - 20:22:05 »
Én egy 60-valahanyas horrorral jártam így, két órás volt, egy órán át néztem, de nem történt benne semmi. :drying: