Szerző Téma: (Nem képregény) filmek  (Megtekintve 953060 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #340 Dátum: 2008. Március 08. - 11:33:14 »
No, megnéztem az idei év Oscar zabálóját, a Nem vénnek való vidéket.
Igazából vannak olyan filmek, amiket azért szeretünk, mert egy megszokott, de jól felépített sémáa épül, ahol ugyan vannka váratlan fordulatok, de alapjában véve, már előre ismerjük a forgatókönyv fő vonásait. De a film nm válik unalmassá, mert jók a színészek, a környezet, a hangulat, egyben van az egész, elgondolkodtató érdekes.
És vannak olyan filmek, amik a fentebbinke indulnak, és mégsem úgy zajlanak a dolgok. Váratlant húznak, nem feltétlenül a csavarokra, vagy irdatlan nagy szájtátós fordulatokra gondolok itt, hanem elsősorban a film felépítésére, a részleteire, az összképre.

Hát az az igazság, hogy a Nem vénnek való vidék, pont e közé a két önkényesen(és megjegyzem helytelenül, csak most kellett valahogy valamihez hasonlítanom) kiragadott, általánosított két kategória között áll. Ezért nekem nem tetszett valahogy anniyra, hogy anniy Oscart adjak neki, de mindenképpen remek alkotás.

A történet egy egyszerű szituációból bontakozik ki...egy vadászkadó, visszavonult fickó, egy drogüzlet maradványaira talál a pusztában, ahol megtalálja az árut, a hullákat és a zsét. Kapzsi és meggondolatlan módon magához veszi a pénzt. De ez még nem is lenne oly nagy baj, hiszen a csetepatá hullái között egyetlen élő emberrel találkozik, aki megsebesült és vizet kér, haldokló óráiban. A férfit nem hiszem, hogy megtalálnák ha csak simán lelécelne, egyetlen ember látta, az se ismerte fel, egy sima polgár, semmi extra, még a személyleírása is egy fél városra ráillene. Ott csinál butaságot Llewelyn Moss, hogy viszamegy, hogy vizet vigyen a túlélőnek.(igazából nem tudom, hogy mit gondolt, hogy lőtt sebbel túlélt egy forró napot abban a hőségben és az éjszaka közepén akar segíteni rajta...anniyt étr volna neki a víz, mint halottnak a csók) Persze, hogy pont akkor jönnek meg az üzletelő mexikói banda tagjai, leveszik a rendszámot a kocsijáról, és ezzel durva események veszik kezdetüket. Többek között Moss nyomába ered, egy félelmetes elmebeteg pzsichopata tömeggyilkos, mert lelövi megbízóit és magának akarja megszerezni a pénzt. Hát azt meg kell mondjam, ahogy egy kritikában is olvastam, hogy ennyire hátborzongató, szadista gyilkost már évtizedek óta nem lehetett látni a vásznon, vagy csak én maradtam le róla. Hannibal Lechter távolról sem hasonlít rá, teljesen más a két gyilkos őrült személyisége, jelleme és stílusa, de körülbelül ő volt ennyire meggyőző a vásznon anno a Bárányok hallgatnkaban, mint most ez a figura, Anton Chigurh. Hátborzongató az egész, már a bemutatkozásánál is látszik, menniyre élvezi azölést ez a fickó, hihetetlen képek, amikor megfolyt egy scheriffet, vay rendőrt(már nem tudom) a kezein lévő bilincsekkel. Javier Bardem páratlan alakítást nyújt a gyilkos szerepében, félelmetes, de komolyan.Van egy cuki kis fegyverek, ami nagyon stílusos és nem használ hozzá golyót. Jó kis ötlet volt ez a Coen testvéretől, végre egy gyilkos akinek nem valami szabja, kés, vagy valami golyós fegyver a kedvence.
Ebbe a mészárszékbe csoppen bele az öregedő scheriff Ed Tom Bell(Tommy Lee Jones), aki csak néz, hogy mik történnek itt szépen, csendben, nyugodtan körülötte. Márthát Antoonak ez a stílusa, akit még a törvény szolgái sem állíthatnka meg. Okos, taktikus, gyakorlatias gyilkos, aki mindig a legváratlanabb szituációkban bukkan fel.

A film furcsasága, számomra negítvum, hogy nincs főszereplője. Nem akarok nagy spoilereket leírni, De Mosstól, akinke a menekülését követjük, is egyetlen képkockával megválunk. Semmi más, mintha egy mellékszereplő lenne. A scheriff is csak a körítés, a tehetetlen, kívülálló szerepét játszhatja csak, még talán a gyilkos van a legtöbbet a vásznon. Igazábol vagy 2 erőltetett dolgot leszámítva, ez nem tetszett a filmben csak...ez a hirtelennke tűnő, első benoymásra semmilyennke ható befelyezés. Pedig sokkal több van benne, mint elsőre látszik. Ed Tom Bell utolsó előtti feltűnésében nem egyszerűen a visszavonulás, hanem a megfutamodás rejlik...nem neki vakó ez a vidék már. Utolsó szavai pedig egy álomról szólnak...egy álomról, melynek központja az apja, de valójában a könyörtelen halál. És ez a környörtelen halál, egy törött singsonttal ugyan, de csak simán elsétál egy baleset helyszínéről.
Nem tudom igazán szavakba önteni az utolsó fél órát, meg kell nézni. Nem a szánkba rágott, nem elsőre nyilvánvaló elemből sok van a filmben, eltér a megszokottól és profi alkotás. A kritikusok meg szeretik ezt, megfelelően díjazták is. Bár nekem nem lett az év filmje, de kultfilmmé válhat szerintem. Megtekintése erősen ajánlott.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #341 Dátum: 2008. Március 08. - 21:28:17 »
Köszi az ajánlót, érdekesre sikerült. :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #342 Dátum: 2008. Március 08. - 22:52:16 »
Kah, mert nem akartam még kétszer enniyt írni róla, pedig lehetne. Sőt, később is jutottak eszembe olyanok, amiket már nem írtam bele.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #343 Dátum: 2008. Március 08. - 23:43:19 »
ezt teszi egy jó film a nézővel. Bár még nem néztem meg, pedig már 3 hete letöltöttem. (ezért nem olvasom el a bejegyzésed Pepo, de majd ha látom hozzászólok)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #344 Dátum: 2008. Március 19. - 12:58:54 »
Anton Yelchin lehet Kyle Reese az egyenlőre cím nélküli Terminator 4-ben. Reese volt az az ember, aki az első Terminatorban jött vissza jövőből, hogy segítséget nyújtson  Sarah Connornak a Skynet által visszaküldött Terminator ellen. Mellesleg ő John Connor apja is. mert a nagy menekülés és bújkálás közepette egyik este volt egy kis dínom-dánom köztük.  A nagy hozzáértők biztos beletudnak kötni ebbe abba, hogy ez így nem lehetséges...na de mégis ez már filmtörténelem. Egyébként Michael Bien volt a T1-ben Reese.
A T4 egy Marcus nevű fickóra fókuszálni főleg, ő írja a robotokat majd, Reese pedig a segítségére lesz ebben.
A forgatókönyvet David Campbell Wilson, John Brancato és Michael Ferris írják, állítólag Paul Haggis csinosítgatja majd még az írást.

Bocs de ezt nincs időm lefordítani:
Possible Marvel Team-Up Movie with Hulk and Iron Man!
MTV was able to get Robert Downey Jr. to reveal a bit more about his cameo in The Incredible Hulk movie, and the bombshell details may mean that there will be a Tony Stark/General Ross deal struck that will have Iron Man Fighting the Hulk in a future movie!!!

During a recent sit-down with actor Robert Downey Jr., one of the most burning questions on our mind was on the topic of cameos. After all, we’ve been reporting for the past year that everyone from Sam Jackson to Hilary Swank are seemingly making the trek to Tony Stark’s neck of the woods. And that’s not even including William Hurt’s admission to MTV News in February that he shares a scene with Downey in “The Incredible Hulk.”

So how did Downey respond to our inquiries? Well, he did admit that one unnamed star would “probably appear in the end credits” of “Iron Man,” but refused to confirm whether the subject in question is Jackson, Swank or a third party. He managed to be a bit more forthcoming on the topic of his “Hulk” cameo, revealing the moment in question.

“It happens to be a scene where I basically approach [William Hurt’s character, General Ross], and we may be considering going into some sort of limited partnership together,” Downey stated.

Adding, Downey said, “The great thing is he — and I don’t want to give too much away — but he’s in disrepair at the time I find him. It was really fun seeing him play this really powerful character who’s half in the bag.”





Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #345 Dátum: 2008. Március 30. - 10:05:07 »
Filmajánló:
Azt hiszed kemény legény vagy? Minden horror után úgy alszol mint a tej? Kiskorodban plüssmaci helyett plüsszombiet kaptál? Akkor nézd meg a "Hottie and the Nottie" című filmet. Ha egyhuzamra végignézed és nem lövöd fejbe magad másfél óra után, azt mondom TE VAGY A LEGKEMÉNYEBB!!!
http://imdb.com/title/tt0804492/

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #346 Dátum: 2008. Március 31. - 17:29:16 »
Hú, láttam, kemény 1.1 a 10-ből a ráta.  :hehe: Paris Hilton neve pedig garancia szokott lenni a minőségre.  ;D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #347 Dátum: 2008. Március 31. - 18:08:26 »
Basszus, én meg azt hittem, hogy tényleg valami horror, nem "úgy" horror.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #348 Dátum: 2008. Március 31. - 20:30:37 »
Miután láttam, hogy ez vezeti az IMDb szégyenlistáját, én is rájöttem, milyen horror is ez. :roll:
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #349 Dátum: 2008. Március 31. - 22:27:47 »
Ilyen borzalmakat én nem vagyok képes végignézni...
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #350 Dátum: 2008. április 01. - 10:31:30 »
Ez már tényleg horror... :lol: :lol:

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #351 Dátum: 2008. április 05. - 14:18:50 »
Egy kis DragonBall hír, a 2009-ben esedékes Movie-ról. (ami biztosan csőd lesz sajnos)

Szóval már sok emberről tudjuk, ki-ki lesz, ezt az IMDBn is meg lehet nézni, és van már egy kis alap forgatókönyv is.
Miszerint a haldokló Son Gohan azzal bízza meg Gokut, hogy keresse fel Zseniális Teknőst, hogy legyen a mestere és gyűjtse össze a kristálygömböket, nehogy Szívtelen Sátán szerezze meg őket elsőnek amikkel uralná az egész világot. Segítségére lesz majd Bulma és Yamcha, de a szokásos zavaró tényezők is ott lesznek, mégpedig Pilaf és bandája személyében.

Kicsit furcsa az elképzelés, és zavar, hogy állítólag nem lesz Krillin, Oolong, TienShinHan benne, és hogy semmi komoly fejlődése nem lesz Gokunak (tréningel kicsit ZseniTekinél és gogo küzdjünk meg Piccoloval?). Meg persze semmi Turnament, de ez még változhat.

Ami szerintem meg vicces, hogy a főbb mellékszereplőkhöz japán embereket castingoltak (Gohan, ZseniTeki, Yamcha, Chichi, Pilafék), de azért a főfő emberek megmaradnak jó kis amerikaiaknak (goku, piccolo, bulma). Bár a sorozat is az egész világban játszódik, szóval nem csak japán része, és van logika is benne (bulma, a nyugati lány, piccolo arca zöld, goku meg úgyis földönkívüli) de szerintem akkor is vicces.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #352 Dátum: 2008. április 05. - 17:00:58 »
Hogy ez mekkora marhaság lesz. Remélem még változik a sztori, mert ez borzalmas.

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #353 Dátum: 2008. április 05. - 21:56:13 »
EZ MOST KOMOLY?!?!?!

Navazze, ez a DragonBall egyre gagyibbnak és gagyibbnak tűnik... Forgatás befejeződött, már csak utómunkálatok.












Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #354 Dátum: 2008. április 05. - 21:58:44 »
Várjuk ki a végét.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #355 Dátum: 2008. április 05. - 22:45:14 »
Hát nemtudom. Eléggé gagyinka néz ki....én mindig kételkedtem benne, hogy lehet egyáltalán nem irdatlan nevetsége smódon filmre vinni...
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #356 Dátum: 2008. április 06. - 09:32:52 »
Jackie Chan és Sammo Hung újra együtt
Jackie Chan és Sammo Hung készítettek közösen pár filmet. Chan ezúttal csak producere a Wushunak, Hung pedig szerepel benne. Ami biztos lesz benne néhány szépen kivitelezett harci-verekedős jelent.



pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #357 Dátum: 2008. április 06. - 10:13:31 »
Ez a pali nem akar megöregedni? :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #358 Dátum: 2008. április 06. - 11:09:59 »
Hát ez a Dragon ball, hümm... érdekes.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #359 Dátum: 2008. április 06. - 18:20:58 »
Ez a Wu Shu jónak ígérkezik.  :D Várom már Jackie és Jet Lee közös filmjét is, az már kész van.  :)