Címhez illően:
Ajánlanám a Chew c. Image-sorozatot.
Az alapötlet eléggé szokatlan... egy detektívről szól, aki akármit is eszik, a fejében látomásként végigvillan az adott étel egész addigi "élete". Növények esetében ahogy leszedték a fáról/földből, állatoknál viszont látja, hogy levágják, feltrancsírozzák, előkészítik...
Az induló sztoriban felderít egy sorozatgyilkosságot azzal, hogy megeszik egy darabot a gyilkosból, és így megtalálja az összes áldozatot, viszont emiatt kirúgják és egy spéci ügynökséghez kerül, ahol hozzá hasonló embereket foglalkoztatnak. És az összes bűnügyet gyakorlatilag úgy kell megoldaniuk, hogy hullákat csócsálnak, ami sokkal gyomorforgatóbb jelenetekhez vezet, mint al tudnátok képzelni. Plusz az egész világ is tartalmaz egy csavart, mert a csirkehús be van tiltva egy állítólagos járvány miatt, így gyakorlatilag a szesztilalomhoz hasonlóan zugéttermek működnek, ahol csirkét szolgálnak fel marha drágán. És ez csak egy a sztoriszálak közül.
A legszebb benne, hogy az alkotó teljesen kihasználja a bizarr alapszitut, és igyekszik olyan ügyeket kitalálni, ahol a szereplője képességét a lehető legérdekesebben kell kihasználnia. A sorozat elég komoly figyelmet kapott nagyon hirtelen, és az Image is mindent megtesz, hogy fenntartsa az érdeklődést (az első tpb pl. összesen 10 dolcsi borítóáron). Nem érdemes étkezés után belepillantani, de amúgy az Umbrella Academy óta a leginnovatívabb képregény szerintem a mostani amerikai választékból.